Jest poparcie dla kandydatki na Rzecznika Praw Dziecka

Po burzliwej debacie wokół wyboru następcy Rzecznika Praw Dziecka, sejmowe komisje polityki społecznej i rodziny oraz edukacji, nauki i młodzieży obradowały ponownie i ostatecznie zarekomendowały kandydatkę PiS Agnieszkę Marię Dudzińską na to stanowisko. Dudzińska jest obecnie jedynym kandydatem na to stanowisko.

jarmoluk; pixabay.com / Creative Commons CC0

Za pozytywnym zaopiniowaniem Dudzińskiej głosowało 31 posłów, 17 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Kandydatka na Rzecznika Praw Dziecka Agnieszka Dudzińska urodziła się 5 maja 1965 w Lublinie. Jest socjologiem, absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2005 r. pracuje w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

W latach 2013-2014 była zastępcą prezesa ds. programowych w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Była także przewodniczącą warszawskiej Komisji Dialogu Społecznego ds. Mieszkań Chronionych i Komisji Dialogu Społecznego ds. Niepełnosprawności.

Opracowała wiele ekspertyz z zakresu polityki społecznej i oświatowej, w tym dotyczących programu „Za życiem”, prawa dzieci niepełnosprawnych do edukacji oraz sposobu finansowania zadań oświatowych. Była członkiem zespołów ekspertów m.in. przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz przy Ministrze Edukacji Narodowej. Ma męża i troje dzieci

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rzecznik Praw Dziecka #Lublin #Sejm #komisja sejmowa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo