W ubiegłym tygodniu na okładce tygodnika „Gazeta Polska” opublikowano przeróbkę plakatu filmu „Kler”. Zamiast przebierańców na czele ze znanym z wypowiedzi kipiących nienawiścią do PiS Januszem Gajosem, na plakacie pokazani są prawdziwi duchowni – Jan Paweł II, Prymas Stefan Wyszyński, ksiądz Jerzy Popiełuszko i Maksymilian Kolbe. „Kler. Nasz skarb w walce z nazizmem, komunizmem, LGBT i islamistami” – głosi tytuł.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mocna okładka „Gazety Polskiej” niszczy kampanię przeciw księżom! Gazeta.pl i „Fakt” oburzone

Pomysł „Gazety Polskiej” pochwaliła Zofia Klepacka – polska windsurferka, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, brązowa medalistka XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Udostępniła ona naszą okładkę na Facebooku i napisała - „Dobro ze złem zawsze zwycięży”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Medalistka olimpijska pochwaliła okładkę „Gazety Polskiej”! Wylała się na nią fala hejtu

O wydaniu wspomniał również znany historyk i publicysta Sławomir Cenckiewicz.

Ale to nie wszystko… na mail sekretariatu redakcji przyszedł list pt. "gratulacje dla Redaktora". Jego autorem jest Jan Rokita. Pozwolimy go sobie zacytować.

„Panie Tomaszu,

to jest nie tylko najinteligentniejsza, ale zarazem najważniejsza okładka w polskiej prasie w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Nie mogłem powstrzymać się przed pogratulowaniem Panu. Dobrze by było gdyby znalazł się ktoś, kto by zrobił z niej plakat i oplakatował nim kraj” - napisał Jan Rokita.

Faktycznie, jak pisaliśmy – otrzymaliśmy liczne maila i telefony od czytelników „GP” i portalu niezalezna.pl i w odpowiedzi na Wasze prośby - redakcja „Gazety Polskiej” przygotowała niespodziankę! W dostępnym od środy najnowszym numerze tygodnika znajdzie się specjalny PLAKAT!