Na igrzyskach w Tokio może zabraknąć boksu! Poważne problemy AIBA

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio może zabraknąć boksu. Komitet Wykonawczy MKOl, który zbierze się w Buenos Aires w przededniu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, zajmie się tym palącym problemem.

Boks jest zagrożony wykreśleniem z programu zawodów w Tokio w związku z problemami w zarządzaniu międzynarodową federacją (AIBA), która z tego powodu pozbawiona została subwencji ze strony MKOl. Na miesiąc przed wyborami nowych władz (2-3 listopada w Moskwie) AIBA znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

Do dyskusji o przyszłości boksu amatorskiego włączyła się m.in. Komisji Etyki MKOl. W liście skierowanym do tymczasowego szefa AIBA i jednocześnie kontrowersyjnego uzbeckiego biznesmena Gafura Rachimowa, jej członkowie zaapelowali, by nie zgłaszał swej kandydatury w nadchodzących wyborach. Jak podkreślono, o mandat prezesa powinni ubiegać się jedynie kandydaci o nieposzlakowanej opinii i całkowicie jasnej sytuacji.

Jedynym, obok Rachimowa, oficjalnie zgłoszonym kandydatem jest były kazachski pięściarz Serik Konakbajew, wicemistrz olimpijski z Moskwy (1980) w barwach ówczesnego ZSRR. Ostateczną listę kandydatów AIBA ma ogłosić jutro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Samochodem po Krakowie? Zastanów się dwa razy, nim wjedziesz w strefę płatnego parkowania...

/ Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay/@JerzyGorecki

  

W Krakowie od poniedziałku wzrosną opłaty w strefie płatnego parkowania. W zależności od podstrefy, godzina parkingu kosztować będzie nawet 6 zł. Zmianie ulegną również godziny płatnego parkowania. Opłaty należy będzie uiszczać od poniedziałku do soboty, od godziny 10 do 20.

W obecnej strefie płatnego parkowania bardzo trudno jest znaleźć wolne miejsce. Wszyscy tego doświadczamy, że jeżeli już ktoś przyjeżdża samochodem musi krążyć nawet kilkanaście minut w poszukiwaniu miejsca parkingowego. W drodze kompromisu, wypracowanego podczas sesji Rady Miasta Krakowa, przyjęte zostały nowe stawki opłat, które powinny pomóc w podejmowaniu decyzji, żeby jednak przyjechać innym środkiem transportu

- mówił w środę dziennikarzom dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie Łukasz Franek. Dodał, że potrzeba około 4-6 miesięcy, by ocenić, jak wzrost opłat wpłynie na zachowania kierowców.

Wyższe stawki mają wymusić rotację na miejscach parkingowych. Zgodnie z uchwałą wchodzą one w życie 15 grudnia, a w praktyce od poniedziałku 16 grudnia, który jest dniem roboczym.

W strefie płatnego parkowania będą obowiązywały trzy grupy cenowe – zależnie od podstref. Opłata za parkowanie w podstrefie A (najbliżej historycznego centrum) to 6 zł za godzinę, w podstrefie B - 5 zł i podstrefie C – 4 zł. Nie ma już zróżnicowania stawek w zależności od tego, jak długo pozostawimy samochód w strefie. Kierowcy nie zapłacą za parkowanie w niedziele i święta.

Jak poinformował w środę dyrektor Łukasz Franek, ustawione zostały dodatkowe znaki informujące o wjeździe do konkretnej podstrefy i o kwocie opłaty. Dyrektor apelował o to, by zwłaszcza użytkownicy aplikacji mobilnych sprawdzali, do jakiej podstrefy wjechali, ponieważ kara za nieuiszczenie opłaty wynosi 150 zł i kierowca zapłaci ją także wtedy, gdy wykupi bilet parkingowy np. w podstrefie A a zaparkuje w innej, tańszej.

Abonament miesięczny na postój w podstrefie A ma kosztować 500 zł, w podstrefie B - 400 zł i w podstrefie C - 300 zł, a we wszystkich trzech – 750 zł. Niezmieniona została cena abonamentu dla mieszkańców strefy – nadal będzie on kosztował 10 zł za miesiąc oraz dla osób niepełnosprawnych – 2,50 zł miesięcznie.

Przywrócone zostaną papierowe identyfikatory dla osób stale mieszkających w danej podstrefie i płacących w Krakowie podatki. Identyfikatory mają być wkładane za szybę samochodu. Chodzi o ułatwienie kontroli prowadzonych przez patrole straży miejskiej i policji.

Rocznie z tytułu opłat za parkowanie w strefie do budżetu miasta wpływa ok. 55 mln zł. Obecnie trudno oszacować, jaka to będzie kwota w przyszłym roku, bo nie wiadomo, czy do centrum miasta będzie wjeżdżać po podniesieniu opłat mniej kierowców czy tylu, co do tej pory. Szacuje się, że wpływy te mogą wzrosnąć do 72 mln zł – pieniądze te są przeznaczone m.in. na zieleń miejską, rozwój infrastruktury dla pieszych i ścieżek rowerowych oraz na transport.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl