Wbrew temu, co twierdzą moi konkurenci wcale nie mówimy w kampanii, że „Gdańsk jest w ruinie”. Nie jest. To piękne miasto, w którym żyją ludzie dumni z jego historii i rozwoju. Kochamy Gdańsk, założyliśmy tu rodzinę, tutaj, a nie gdzie indziej, chcemy wychować z Natalią nasze dzieci – mówi Kacper Płażyński. – Nie oznacza to jednak, że nie dostrzegamy wielu niesprawiedliwości i szans niewykorzystanych przez obecne władze miasta. Aby Gdańsk stał się miastem marzeń dla wszystkich mieszkańców trzeba zrealizować program przedstawiany przeze mnie w trakcie kampanii. Gdańsk naszych marzeń to cel na te wybory – mówi.

Kacper Płażyński proponuje m.in. nową oś komunikacyjną łączącą dynamicznie rozwijające się dzielnice południowego Gdańska z centralnie położonym Wrzeszczem. Dzięki poprowadzeniu linii optymalną trasą przejazd szybkim tramwajem zajmie zaledwie 15 minut.

Kolejną ważną propozycją programową kandydata Zjednoczonej Prawicy jest budowa 10 nowych żłobków i 5 nowych przedszkoli w dzielnicach, gdzie ich najbardziej brakuje. Płażyński zapowiedział również uruchomienie pomocy w wysokości 300 złotych miesięcznie na każde dziecko, które nie dostało się do publicznej placówki tego typu.

Istotny element programu Kacpra Płażyńskiego stanowi projekt radykalnej poprawy sytuacji lokatorów mieszkań komunalnych. Dokonana zostanie inwentaryzacja wszystkich budynków pozostających w zasobach miasta – po analizie technicznej będzie można zdecydować, które kamienice trzeba szybko remontować a które nie nadają się już do zamieszkania. Wyremontowanych zostanie 800 pustostanów nadających się do zamieszkania. Powstanie 1000 nowych mieszkań komunalnych a Gdańsk przystąpi do programu Mieszkanie Plus, dzięki czemu gdańszczanie zyskają dostęp do 1200 nowych mieszkań. Przywrócona zostanie możliwość wykupu lokali komunalnych z 90% bonifikatą.

Płażyński proponuje również budowę 10 domów dziennej opieki dla seniorów, którzy nie wymagają całodobowej pomocy lekarskiej a potrzebują rehabilitacji czy wsparcia w załatwianiu codziennych spraw życiowych. Ważną częścią programu dla Gdańska jest stworzenie w mieście 170 hektarów nowych parków a także budowa kilkudziesięciu dostępnych dla wszystkich obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Uzupełnieniem propozycji programowych dla miasta są programy jakie przedstawiamy w dzielnicach Gdańska. Latem wraz z wolontariuszami przeszliśmy w sumie ponad 2 tysiące kilometrów odwiedzając każdą z nich. Teraz wracamy do dzielnic z konkretnymi rozwiązaniami. Jesteśmy w połowie drogi, dziś organizujemy 15 spotkanie otwarte tego typu – mówi Kacper Płażyński.