Wyjątkowy spot Kacpra Płażyńskiego

  

Gdańsk – tu będą się spełniać marzenia wszystkich mieszkańców, niezależnie od poglądów politycznych, grubości portfela i dzielnicy w której ktoś mieszka. Takie jest przesłanie kolejnego spotu Kacpra Płażyńskiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska. W dystrybuowanym w mediach społecznościowym materiale obok Płażyńskiego wystąpiła jego żona, Natalia.

Wbrew temu, co twierdzą moi konkurenci wcale nie mówimy w kampanii, że „Gdańsk jest w ruinie”. Nie jest. To piękne miasto, w którym żyją ludzie dumni z jego historii i rozwoju. Kochamy Gdańsk, założyliśmy tu rodzinę, tutaj, a nie gdzie indziej, chcemy wychować z Natalią nasze dzieci – mówi Kacper Płażyński. – Nie oznacza to jednak, że nie dostrzegamy wielu niesprawiedliwości i szans niewykorzystanych przez obecne władze miasta. Aby Gdańsk stał się miastem marzeń dla wszystkich mieszkańców trzeba zrealizować program przedstawiany przeze mnie w trakcie kampanii. Gdańsk naszych marzeń to cel na te wybory – mówi.

Kacper Płażyński proponuje m.in. nową oś komunikacyjną łączącą dynamicznie rozwijające się dzielnice południowego Gdańska z centralnie położonym Wrzeszczem. Dzięki poprowadzeniu linii optymalną trasą przejazd szybkim tramwajem zajmie zaledwie 15 minut.

Kolejną ważną propozycją programową kandydata Zjednoczonej Prawicy jest budowa 10 nowych żłobków i 5 nowych przedszkoli w dzielnicach, gdzie ich najbardziej brakuje. Płażyński zapowiedział również uruchomienie pomocy w wysokości 300 złotych miesięcznie na każde dziecko, które nie dostało się do publicznej placówki tego typu.

Istotny element programu Kacpra Płażyńskiego stanowi projekt radykalnej poprawy sytuacji lokatorów mieszkań komunalnych. Dokonana zostanie inwentaryzacja wszystkich budynków pozostających w zasobach miasta – po analizie technicznej będzie można zdecydować, które kamienice trzeba szybko remontować a które nie nadają się już do zamieszkania. Wyremontowanych zostanie 800 pustostanów nadających się do zamieszkania. Powstanie 1000 nowych mieszkań komunalnych a Gdańsk przystąpi do programu Mieszkanie Plus, dzięki czemu gdańszczanie zyskają dostęp do 1200 nowych mieszkań. Przywrócona zostanie możliwość wykupu lokali komunalnych z 90% bonifikatą.

Płażyński proponuje również budowę 10 domów dziennej opieki dla seniorów, którzy nie wymagają całodobowej pomocy lekarskiej a potrzebują rehabilitacji czy wsparcia w załatwianiu codziennych spraw życiowych. Ważną częścią programu dla Gdańska jest stworzenie w mieście 170 hektarów nowych parków a także budowa kilkudziesięciu dostępnych dla wszystkich obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Uzupełnieniem propozycji programowych dla miasta są programy jakie przedstawiamy w dzielnicach Gdańska. Latem wraz z wolontariuszami przeszliśmy w sumie ponad 2 tysiące kilometrów odwiedzając każdą z nich. Teraz wracamy do dzielnic z konkretnymi rozwiązaniami. Jesteśmy w połowie drogi, dziś organizujemy 15 spotkanie otwarte tego typu – mówi Kacper Płażyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump grozi Unii Europejskiej nałożeniem ceł samochody importowane do USA

Zdjęcie ilustracyjne/Donald Trump / flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

  

Prezydent Donald Trump dzisiaj po spotkaniu z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem ponownie zagroził nałożeniem dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do USA, jeżeli nie zawrze porozumienia handlowego z Europą.

Trump, który groził już rok temu, że podejmie takie kroki, powiedział dziennikarzom, że jego administracja rozważa obecnie nałożenie taryf na samochody z Unii Europejskiej.

W niedzielę upłynął termin, w którym ministerstwo handlu USA miało zdecydować, czy import aut lub części samochodowych zagraża bezpieczeństwu kraju. Utajniony raport w tej sprawie został już przekazany do Białego Domu.

Otwiera to Trumpowi drogę do ewentualnego nałożenia specjalnych ceł dotyczących towarów określonych w raporcie; prezydent ma na to 90 dni. Wcześniej Trump mówił o 25-procentowych stawkach na auta, co - w jego zamyśle - ma pomóc w zmniejszeniu deficytu handlowego USA oraz stworzeniu miejsc pracy w kraju.

W poniedziałek Komisja Europejska ostrzegła Stany Zjednoczone, że jakiekolwiek kroki zmierzające do wprowadzenia dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do tego kraju spotkają się z unijną reakcją. Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział, że jeśli Waszyngton wprowadzi taryfy na produkcję motoryzacyjną z UE, państwa członkowskie wspólnie zastanowią się nad retorsjami.

Trump i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uzgodnili w ubiegłym roku, że Waszyngton nie będzie na razie wprowadzał nowych taryf, a UE zobowiązała się do pewnych ustępstw na rzecz administracji Trumpa, w tym zwiększenia importu do Europy amerykańskiej soi.

Unijni ministrowie odpowiedzialni za sprawy handlu, którzy spotkają się pod koniec tygodnia na nieformalnym posiedzeniu w Bukareszcie, mają dyskutować o tej kwestii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl