Michał Kubiak w Pałacu Prezydenckim: Zrobimy wszystko, by dalej przynosić chlubę naszemu państwu

Siatkarze w Pałacu Prezydenckim / twitter.com/prezydentpl

  

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej spotkali się dziś z prezydentem w Pałacu Prezydenckim. Andrzej Duda przyznał wysokie odznaczenia państwowe zawodnikom i członkom sztabu szkoleniowego drużyny. - Zrobimy wszystko, by dalej przynosić chlubę naszemu państwu - powiedział Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski, mistrzów świata w siatkówce.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie, zrobimy wszystko, by dalej przynosić chlubę naszemu państwu

- zaznaczył Kubiak, który przekazał prezydentowi pamiątkową koszulkę mistrzów świata

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się od odegrania hymnu i wręczenia odznaczeń państwowych, m.in. najlepszy siatkarz mistrzostw świata Bartosz Kurek uhonorowany został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczeni zostali również m.in. Michał Kubiak, Paweł Zatorski, Dawid Konarski oraz członkowie sztabu szkoleniowo-medycznego drużyny narodowej.

Wasze zwycięstwo w finale nie pozostawiało wątpliwości, kto jest najlepszy. Wasze zwycięstwo rozsławia Polskę w całym świecie w symbolicznym roku stulecia odzyskania niepodległości

- zwrócił się do zawodników i trenerów Andrzej Duda, przekazując im flagę państwową.

Biało-czerwoni w niedzielę w Turynie triumfowali w mistrzostwach świata. W finale drużyna trenera Vitala Heynena pokonała Brazylię 3:0, broniąc tytuł sprzed czterech lat i zdobywając trzecie w historii polskiej siatkówki złoto MŚ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Próba wartego miliard oszustwa na szkodę PKP. Dziewięć osób usłyszało zarzuty

/ cba.gov.pl

  

Zarzuty utrudnienia przetargu publicznego ogłoszonego przez PKP PLK w celu osiągniecia korzyści majątkowej oraz usiłowania doprowadzenia spółki do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad miliarda złotych postawiła dzisiaj Prokuratura Regionalna dziewięciu osobom zatrzymanym we wtorek przez CBA.

We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziewięć osób w związku z podejrzeniem oszustwa ma miliard złotych przy jednym z przetargów na budowę elementu infrastruktury kolejowej PKP - systemu kontroli bezpieczeństwa jazdy pociągów ERTMS/GSM/-R.

[polecam:https://niezalezna.pl/277101-oszustwo-na-miliard-zlotych-na-szkode-pkp-podejrzani-zatrzymani-przez-cba]

Prokuratura Krajowa podała w komunikacie, że zatrzymani, to osoby powiązane z Kapsch CarrierCom Sp. z o.o. oraz Zakładem Kompatybilności Elektromagnetycznej Instytutu Łączności Państwowego Instytutu Badawczego we Wrocławiu.

- Wśród zatrzymanych są kierownik i zastępca kierownika zakładu Instytutu Łączności we Wrocławiu, pięciu przedstawicieli spółki starającej się o kontrakt oraz radca prawny i przedsiębiorca współpracujący z tą spółką

- powiedział we wtorek naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski.

Jak poinformowała dziś rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Katarzyna Bylicka, zatrzymane osoby usłyszały zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w celu osiągniecia korzyści majątkowej przez Konsorcjum Kapsch i utrudnienia przetargu publicznego ogłoszonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz usiłowania doprowadzenia spółki akcyjnej PKP PLK S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad miliarda złotych. Kwota ta stanowiła różnicę pomiędzy ofertą konsorcjum KAPSCH a ofertą złożoną przez inny podmiot stawający do przetargu.

Prok. Bylicka dodała, że podejrzani usiłowali też doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości w kwocie prawie 3 miliardów złotych inny podmiot uczestniczący w przetargu.

- Kwota ta stanowiła zapłatę za ewentualne zrealizowanie kontraktu "Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach NPW ERTMS"

 – podała.

Według PK w listopadzie 2017 r. w toku postępowania odwoławczego w przetargu przed Krajową Izbą Odwoławczą doszło do "oszustwa sądowego". Kapsch miał posłużyć się nierzetelnymi opiniami sygnowanymi przez Instytut Łączności - Zakład Kompatybilności Elektromagnetycznej we Wrocławiu w toku postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą - podała PK.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl