Jak podaje oficjalny portal 9. PR., w szkoleniu wzięło udział 70 zwiadowców z pododdziałów objętych szkoleniem spadochronowo-desantowym. Żołnierze wykonywali skoki z pełnym oporządzeniem oraz przeloty spadochronowe na odległości sięgające 20 km. 

Skoki odbywały  się w zakresie wysokości od 400-4000 m. Ponadto wykonano kilkanaście skoków szkolno – treningowych w tandemie. Instruktorzy spadochronowi posiadający uprawnienia Tandem Pilotów mogli dzięki temu doskonalić swoje umiejętności w wykonywaniu skoków z pasażerem. Metoda ta pozwala na dostarczenie w rejon działania osób (specjalistów z różnych dziedzin) od których nie wymagane jest przeszkolenie spadochronowe oraz umiejętności wykonywania samodzielnych skoków ze spadochronem – czytamy na portalu pułku rozpoznawczego. 

W terminie 17-21 września kontynuowano szkolenie spadochronowo – desantowe połączone z praktycznym wykonywaniem skoków ze spadochronem wykorzystując tym razem śmigłowiec Mi-8 z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. W trakcie szkolenia doskonalono umiejętności lądowania w terenie przygodnym oraz przeloty ze spadochronem. Dodatkowo zwiadowcy doskonalili się we współdziałaniu ze śmigłowcem, desantowali się różnymi sposobami z przyziemienia, z niskiego zawisu, metodą kropelkową, a także wykonywali zjazdy z wykorzystaniem grubej liny FAST ROPE – informuje 9. Pułk Rozpoznawczy.