Francja tolerancja

  

Coraz częściej przychodzi mi poruszać problemy, z jakimi od jakiegoś czasu boryka się Francja. A to dlatego, że w tym kraju jak w soczewce skupiają się problemy dzisiejszej Europy. Parę dni temu strażacy, ratownicy i personel karetek pogotowia w Tulonie i La Seyne-sur-Mer w departamencie Var otrzymali kamizelki kuloodporne, ochraniacze i paralizatory. Rozporządzenie prefektury jest odpowiedzią na rosnącą falę aktów przemocy wobec strażaków, ratowników, a nawet lekarzy udzielających pomocy po atakach terrorystycznych, porachunkach gangsterskich, atakach nożowników.

Tylko w 2017 r. ponad 2600 strażaków i ponad 3000 ratowników oraz członków załóg karetek pogotowia zostało napadniętych we Francji podczas wykonywania swoich obowiązków. Jak bardzo Francuzi przyzwyczaili się do zagrożenia terrorystycznego, może świadczyć „incydent” po mszy św. w kościele NMP w Paryżu, w której uczestniczyli klubowicze „GP”. Opuszczając świątynię, stali się oni świadkami akcji antyterrorystycznej. Policja odpalała ładunki wybuchowe. Znamienne, że na mieszkańcach Paryża nie zrobiło to żadnego wrażenia, a w mediach nie ukazała się na ten temat żadna informacja.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts