"Na razie nie pracowaliśmy nad tymi zmianami. Jest to dopiero temat, który do nas dotarł, a po dzisiejszym spotkaniu tym bardziej będzie analizowany" – powiedział Jądrzyk. Podkreślił, że problem nie został odłożony na półkę.

Egzekucja komornicza była jednym z problemów, na które zwracali uwagę przedsiębiorcy z Jeleniej Góry, z którymi spotkali się przedstawiciele resortu przedsiębiorczości i technologii, resortu finansów, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a także m.in. ZUS w ramach cyklu konferencji „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany”.

"W tej chwili nie mogę płacić nawet składek ZUS, ponieważ moje należności w całości zabiera komornik" – mówił na spotkaniu jeleniogórski przedsiębiorca Bogusław Kempiński.

Wcześniej na potrzebę ograniczenia egzekucji komorniczej wobec przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą zwracał uwagę Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w wystąpieniu do minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz. Jak zaznaczył RPO, Konstytucja Biznesu nie przewiduje żadnych ograniczeń w tym przypadku. W efekcie przedsiębiorcy mogą nie dysponować sumą pozwalającą zaspokoić nawet podstawowe potrzeby.