Elewi chwycili za broń

/ flickr.com

  

W Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu odbyła się dziś uroczystość wręczenia broni elewom ostatniego w tym roku turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR).

Komendant Centrum płk Kazimierz Łucki powitał żołnierzy służby przygotowawczej, którzy zostali wcieleni w ubiegłym tygodniu. Czworo elewów otrzymało podstawowy atrybut żołnierza - karabinek AKMS. Z rąk Komendanta Centrum broń odebrała delegacja szeregowych elewów z 2. Kompanii szkolnej Ośrodka Szkolenia Podstawowego. Za trzy tygodnie, 20 października, elewi złożą uroczystą przysięgę wojskową w obecności przełożonych i najbliższych - podaje oficjalny portal CSWIiCh. 

Następnie Szef Wydziału Personalnego ppłk Jerzy Pawłuszko odczytał decyzje oraz rozkazy o mianowaniach i nadaniu medali. Przed front szyku wystąpiło 9 żołnierzy i pracowników Centrum, którzy otrzymali medal "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny". Kolejnymi bohaterami apelu byli podoficerowie mianowani na wyższe stopnie. Akty mianowania 21 podoficerom wręczył płk Łucki - informuje wrocławskie Centrum. .

Po raz pierwszy na apelu stanęli nauczyciele klas mundurowych, którzy biorą udział w programie "Edukacja dla bezpieczeństwa". Jest to szkolenie instruktorsko - metodyczne organizowane przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON wraz z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Nauczyciele szkolić się będą w dniach 1 - 5 października br. na obiektach szkoleniowych Centrum - czytamy. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSWIiCH
Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla podejrzanego o oszustwo na policjanta

/ Lubuska Policja

  

Do aresztu trafił 26-latek podejrzany o dokonanie oszustwa tzw. metodą na policjanta na szkodę starszej kobiety ze Strzelec Krajeńskich w Lubuskiem. Młody człowiek przyznał się do winy – poinformował Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

"Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: oszustwa, posiadania narkotyków i amunicji. Przyznał się, grozi mu do 8 lat więzienia. Na wniosek prokuratora sąd podjął w miniony piątek decyzję o jego aresztowaniu na trzy miesiące"

– powiedział Bartos.

26-latek został zatrzymany 9 października br. w swoim mieszkaniu poza województwie lubuskim. Był kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. W czasie przeszukania kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu narkotyki i nielegalną amunicję, a także zabezpieczyli prawie 12 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Sprawa dotyczy przestępstwa, do którego doszło w lipcu br. w Strzelcach Krajeńskich. Seniorka z tego miasta straciła wówczas 12 tys. zł, które przekazała mężczyźnie podającemu się za policjanta. Ten przekonał ją, że są one potrzebne, gdyż członek jej rodziny miał wypadek i by nie trafić za kratki musi wpłacić zabezpieczenie finansowe.

Bartos po raz kolejny zaapelował o ograniczone zaufanie do obcych ludzi telefonujących w podobnych sprawach. Podkreślił, że policja nigdy nie kontaktuje się w ten sposób i nigdy nie żąda od nikogo pieniędzy.

"Kiedy mamy do czynienia z takimi telefonami, należy niezwłocznie powiadomić o nich policję" – dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl