Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent: "W koncepcji strategicznej NATO z 2010 roku Rosja była nazywana partnerem. Jest czas najwyższy, by całkowicie zmienić to podejście. Dziś Rosja jest największym zagrożeniem dla państw Sojuszu Północnoatlantyckiego" • • • Prezydent: w poniedziałek po szczycie NATO zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa • • •

Smarzowski udzielił wywiadu tygodnikowi Lisa. Teraz już wiadomo skąd pomysł na "Kler"

Wojciech Smarzowski, reżyser bulwersującego filmu "Kler", udzielił wywiadu tygodnikowi Tomasza Lisa. Przebiegu rozmowy można łatwo się domyślić - są w nim także zdumiewające opinie filmowca, jakoby był "osaczony Kościołem i religią".

Bartek Mrozowski/Kino Świat/mat.pras.

Zdaniem Smarzowskiego "religia jest wszędzie – w prasie, w telewizji, w urzędach i na ulicy".

Kroplą, która przepełniła czarę, było zderzenie się z religią w szkole – stwierdził i dodał, że skalę zjawiska uświadomił sobie, kiedy edukację rozpoczęły jego dzieci.

W ocenie Smarzowskiego... "efekt jest taki, że nasze dzieci mają wyprane mózgi, bo wychowuje się je w przesądach".

Kościół nazywa "zaklętym kręgiem" i twierdzi, że ma nadzieję, iż uda się z niego wyzwolić chociaż "nasze" dzieci, bo jego pokolenie jest już "stracone".

Jestem ateistą i nikt nie zmusza mnie do ochrzczenia dzieci albo chodzenia na mszę, jednak gdy wchodzę na pocztę, to mam wrażenie, że ilość kalendarzy z papieżami, śpiewników oazowych i żywotów świętych nie pozostawia już miejsca na listy – mówi dalej.

Potem jest jeszcze ciekawiej! Zdaniem filmowca, kiedy widzi w Polsce "coraz brzydsze kościoły, coraz wyższe krzyże", to myślę sobie, że... ktoś zabiera mu kraj.

Uderza też w resort sprawiedliwości, bo uważa, że ten "kryje" księży pedofilów. 

Gdy Ministerstwo Sprawiedliwości ujawniło rejestr pedofilów, to nie znalazł się w nim żaden ze skazanych za takie przestępstwa księży – mówi.

Smarzowskiemu przypominamy, że jakiś czas temu minister sprawiedliwości tłumaczył, że taka sytuacja absolutnie nie ma miejsca.

W opinii reżysera "hipokryzja dotyczy 90 procent księży". Pozostali – jego zdaniem – są – uwaga! – "izolowani i mają zakaz wypowiedzi".

 

 

 


Źródło: newsweek.pl, niezalezna.pl

#Wojciech Smarzowski #Kler #Newsweek #kościół

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo