Robotyzacja usprawni obsługę klientów

/ Tauron. mat. pras.

  

TAURON wdroży automatyzację procesów biznesowych przy użyciu narzędzi Robotics Process Automation (RPA) w celu usprawnienia obsługi klienta, sprzedaży, logistyki oraz obiegu dokumentów. Partnerem technologicznym projektu jest firma Capgemini.

Narzędzie Robotic Process Automation (RPA), czyli Zrobotyzowana Automatyzacja Procesów, to oprogramowanie używane do koordynacji działań pomiędzy istniejącymi systemami informatycznymi, bez ingerencji człowieka. Za pomocą tzw. „pracownika wirtualnego” zwanego BOT-em, RPA naśladuje czynności użytkownika w systemach. BOT pomaga wykonać zadania powtarzalne, nie wymagające podejmowania decyzji przez człowieka, ma swoje ID oraz hasło w systemach informatycznych.

We wdrożeniu realizowanym przez spółkę TAURON Obsługa Klienta i Capgemini zostanie wykorzystana  platforma UiPath, która jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w obszarze RPA.

- Szukamy rozwiązań, które pozwolą naszym klientom korzystać nie tylko z prądu i gazu, ale przede wszystkim zarządzać nimi bez wychodzenia z domu. Co równie istotne podejmujemy działania, które podnoszą naszą efektywność operacyjną. Wprowadzenie narzędzi automatyzacji to kolejny krok w tym kierunku - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Najważniejsze korzyści z zastosowania robotów, to zapewnienie pełnej realizacji  powtarzalnych procesów oraz wyeliminowanie błędów, a w konsekwencji skrócenie czasu realizacji zadań, podniesienie jakości obsługi i obniżenie kosztów.

- Naszym celem jest sprawne wprowadzenie do Grupy TAURON nowej technologii, przy wykorzystaniu  dostępnego na rynku doświadczenia. Wiemy, że nie każde podejście do robotyzacji kończy się sukcesem. Chcemy te procesy wprowadzać stopniowo, obserwując efekty, i po udanej fazie przystępować do kolejnego etapu – podkreśla Andrzej Grochowalski, wiceprezes ds. IT  w TAURON Obsługa Klienta.

Wprowadzenie robotyzacji pozwoli również na lepsze zarządzanie rozwojem zawodowym pracowników poprzez powierzanie im nowych zadań, wykraczających poza powtarzalne czynności. Planowana automatyzacja procesów w Grupie TAURON, pomimo konieczności zarządzania danymi i zadaniami z wielu systemów, nie będzie wymagać zmian w podstawowych systemach informatycznych, co znacząco redukuje czas i koszt zwrotu z inwestycji.

- Zaproponowane rozwiązanie umożliwi Grupie TAURON bardziej efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem, przez co poprawi jakość usług  i obniży koszty eksploatacyjne. Roboty będą pracować 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, dając firmie ogromne możliwości zwiększenia efektywności operacyjnej – mówi Vice President Capgemini Polska - Marek Woźny - dyrektor zarządzający Application Services.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Niezalezna.pl, Infowire.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Czego nie potrafi zrozumieć "kasta"? "Niektórzy sędziowie celowo podnoszą rękę na praworządność"

zdjęcie ilustracyjne, / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Sędziowie muszą wykonywać to, co jest napisane w konstytucji, przestrzegać konstytucji, przestrzegać ustaw obowiązujących w Polsce. Z tym niektórzy sędziowie w Polsce mają w ostatnich tygodniach ogromny problem, a nawet można powiedzieć, że celowo podnoszą rękę na praworządność w Polsce i praworządność w Unii Europejskiej - powiedział poseł PiS Przemysław Czarnek, który był gościem Katarzyny Gójskiej w radiowej Jedynce.

Naszym obowiązkiem jest przeciwdziałanie wszelkim posunięciom anarchizującym życie publiczne w kraju. Na pewno nie zgodzimy się na to, by jedni sędziowie kwestionowali prawomocność powołania innych sędziów

– mówi "Gazecie Polskiej" w rozmowie z Katarzyną Gójską, Tomaszem Sakiewiczem i Adrianem Stankowskim premier Mateusz Morawiecki.

[polecam:https://niezalezna.pl/301100-sedziowie-nie-sa-niezalezni-od-polski-mowi-gazecie-polskiej-premier-mateusz-morawiecki]

Te słowa premiera komentował w radiowej Jedynce gość Katarzyny Gójskiej poseł PiS, prawnik Przemysław Czarnek.

Pan premier wprost nawiązuje do artykułu 178. konstytucji, w którym jest jednoznacznie napisane, że sędziowie podlegają konstytucji oraz ustawom, więc w tym sensie nie są niezależni od państwa polskiego. Muszą wykonywać to, co jest napisane w konstytucji, przestrzegać konstytucji, przestrzegać ustaw obowiązujących w Polsce, a warunkiem obowiązywania ustawy jest jej uchwalenie przez demokratycznie wybrany parlament, podpisanie przez prezydenta i wejście w życie. Z tym niektórzy sędziowie w Polsce mają w ostatnich tygodniach ogromny problem, a nawet można powiedzieć, że celowo podnoszą rękę na praworządność w Polsce i praworządność w Unii Europejskiej

- zauważył polityk.

W tym sensie premier Mateusz Morawiecki miał absolutną rację - sędziowie nie są niezależni od państwa polskiego i nie są niezależni również od narodu polskiego, bo naród polski zgodnie z konstytucją sprawuje władzę zwierzchnią nad wszystkimi trzema władzami, zarówno ustawodawczą, wykonawczą jak i sądowniczą. Ta "kastowska" część sędziów nie potrafi zrozumieć, że jest nad nimi naród i jest nad nimi państwo

- zaznaczył Czarnek.

W Polsce mamy scentralizowaną kontrolę konstytucyjności prawa, mamy jeden wyspecjalizowany sąd konstytucyjny - Trybunał Konstytucyjny ma wyłączne prawo badania zgodności ustaw z konstytucją. Nikt inny nie ma takiego prawa

- podkreślił poseł PiS.

Jeśli jakikolwiek sędzia sądu powszechnego ma wątpliwości co do konstytucyjności przepisu, to ma wręcz obowiązek stania na straży praworządności i skierowania pytań do TK. Nie ma żadnego przepisu prawa, który by pozwalał sędziom na zawieszanie stosowania przepisów ustaw i na badanie ich konstytucyjności. Jeśli sędziowie mają wątpliwości co do konstytucyjności przepisów, mają prawo zawiesić postępowanie i skierować pytanie do Trybunału Konstytucyjnego. Nie mają prawa samodzielnie dokonywać kontroli konstytucyjności prawa

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Jedynka Polskie Radio, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl