"Paderewski w służbie Niepodległej": podsumowanie projektu

W czwartek 4 października o godz. 18:00 w Domu Polonii przy ul. Krakowskie Przedmieście 64 odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu „Paderewski w Służbie Niepodległej” połączone z recitalem fortepianowym.


Ignacy Jan Paderewski
Fot. By Herbert A. French (?) - United States Library of Congress, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2070252

Celem inicjatywy jest budowanie świadomości historycznej poprzez przypomnienie osoby i działalności Ignacego Jana Paderewskiego. Jako postać, która bezpośrednio przyczyniła się do powrotu Polski na mapę świata i premiera rządu, wpisuje się on wyjątkowo w jubileuszowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Recital jest częścią projektu pt. „Paderewski w Służbie Niepodległej”, który składa się również z wystawy i cyklu seminariów. Partnerem projektu jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Koncert odbędzie się o godz. 18:00 w czwartek w warszawskim Domu Polonii.

 

 


Źródło: mat.pras.

#niepodległa #Paderewski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo