Skoki narciarskie w Turcji?! FIS zapowiada konkursy w Erzurum

/ By Mehrdad Sarhangi, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=55993726

  

Tureckie Erzurum po raz pierwszy w historii znalazło się na liście organizatorów Pucharu Świata w skokach. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała wstępny kalendarz na sezon 2019/2020, w którym są konkursy w Wiśle i Zakopanem.

Zawody indywidualne w Erzurum (HS 140) mają się odbyć 8 i 9 lutego 2020 roku. Tydzień później skoczkowie mają o pucharowe punkty walczyć w Stanach Zjednoczonych, ale miejsce nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Inaugurację Pucharu Świata za rok zaplanowano w terminie 23-24 listopada w Wiśle (HS 134); pierwszego dnia odbędzie się rywalizacja drużynowa, a nazajutrz indywidualna. Z kolei konkursy w Zakopanem (HS 140) przeprowadzone zostaną 11 i 12 stycznia 2020.

Sezon ma się zakończyć konkursami lotów 14-15 marca w norweskim Vikersund (HS 240), także jako finał turnieju Raw Air, ale obecnie ten obiekt nie posiada ważnego certyfikatu.

Tydzień później (20-23 marca 2020) w słoweńskiej Planicy odbędą się mistrzostwa świata w lotach.

FIS przedstawiła także wstępny kalendarz Letniej Grand Prix w 2019 roku. Zmagania na igelicie rozpoczną się w Wiśle 20-21 lipca, zaś w Zakopanem skoczkowie wystąpią 17 i 18 sierpnia. Zakończenie cyklu 3 października w niemieckim Klingenthal.

W wykazie kobiecych imprez Letniej GP i PŚ 2018/19 nie ma żadnych polskich skoczni.

Najbliższy sezon PŚ rozpocznie się 17/18 listopada na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tylu żołnierzy USA ćwiczy już w naszym kraju. "Polska należy do największych beneficjentów"

zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W naszym kraju ćwiczy blisko 4500 żołnierzy USA - taką informację podał dzisiaj szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz. Minister spraw zagranicznych podkreślił, że w ciągu ostatnich czterech lat Amerykanie na zwiększenie potencjału militarnego w Europie przeznaczyli kilkanaście miliardów dolarów.

Jak mówił Czaputowicz, amerykańska obecność wojskowa realizowana jest zarówno pod flagą Stanów Zjednoczonych jak i NATO. Zwrócił uwagę, że ważną amerykańską inwestycją zwiększającą bezpieczeństwo Polski i wzmacniającą infrastrukturę wojskową jest instalacja obrony przeciwrakietowej. W przyszłym roku zostanie ona ukończona.

Podkreślił, że dzięki programowi zwiększenia zaangażowania militarnego USA w różnych bazach w Polsce ćwiczy obecnie w sumie ok. 4,5 tys. żołnierzy, którzy mają do dyspozycji ponad dwa tysiące jednostek sprzętu wojskowego.

- Mówiąc o amerykańskim zaangażowaniu wojskowym na terytorium Polski najczęściej mamy na myśli fizyczną obecność sprzętu i żołnierzy. Należy jednak pamiętać o transferze amerykańskiej technologii wojskowej zwłaszcza w zakresie broni rakietowej i samolotów

 – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288775-rusza-do-nas-us-army]

Przypomniał, że m.in. w ub. roku doszło do podpisania polsko-amerykańskiej umowy w zakresie pierwszej bazy z programu Wisła, przewidującego zakup dwóch baterii systemu Patriot. Polska prowadzi też ze stroną amerykańską intensywne rozmowy dotyczące uzyskania ultranowoczesnych 32 bojowych samolotów wielozadaniowych F-35A.

Według Czaputowicza rok 2019 jest wyjątkowy i symboliczny dla Polski. Przypomniał, że wiosną świętowaliśmy 20. rocznicę akcesji do NATO, która była kamieniem milowym w historii naszego kraju i obronności.

- Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych amerykańskich partnerów

 – powiedział.

Przypomniał również, że w czerwcu tego roku prezydenci USA i Polski podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej, w której uzgodnili trwały charakter obecności amerykańskich sil zbrojnych w Polsce i ich dalsze zwiększenie. Jego zdaniem jest to jakościowa historyczna zmiana oraz potwierdzenie strategicznego partnerstwa Warszawa-Waszyngton.

[polecam:https://niezalezna.pl/283588-niemiecka-gazeta-torpeduje-plan-przeniesienia-baz-us-army-do-polski-pisze-o-miliardach-wyrzuconych-w-bloto]

Szef polskiej dyplomacji przyjechał do 32. Bazy Lotniczej w Łasku, aby mówić o osiągnięciach polskiej polityki zagranicznej w latach 2015-2019, a przede wszystkim o obecność wojsk amerykańskich w Polsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl