Więcej chętnych na studia w Uniwersytecie Śląskim

800 kandydatów więcej zgłosiło w tym roku chęć studiowania w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Choć rekrutacja jeszcze się nie zakończyła, to władze uczelni już oceniają ją jako udaną. W poniedziałek uniwersytet zainauguruje swój 51. rok akademicki.

By Lestat (Jan Mehlich) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2810309

Udało się odwrócić tendencję spadkową, jeśli chodzi o liczbę kandydatów, co w zeszłym roku zaobserwowaliśmy po raz pierwszy. W tym roku zgłosiło się ponad 800 potencjalnych studentów więcej niż w ubiegłym

– powiedział w piątek prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek.

Według stanu na 26 września na studia w tej uczelni zapisało się 20 tys. 98 kandydatów, czekało na nich 13 tys. 39 miejsc. Najwięcej chętnych – 15 - ubiegało się o 1 miejsce na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia. Dużą popularnością cieszyła się też reżyseria – 9,38 kandydata na miejsce, filologia angielska specjalność tłumaczeniowa z językiem koreańskim – 8,64 kandydata i psychologia – 7,93.

W sumie w ofercie Uniwersytetu Śląskiego znalazło się 76 kierunków studiów i 235 specjalności. Tegoroczną nowością była muzyka w multimediach oraz architektura informacji. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Uniwersytet Śląski #studia #Katowice

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo