Prezydent Paweł Adamowicz zapowiedział, że w tej kampanii wyborczej będzie walczył z kłamstwami. To dość zabawne, gdy "złodziej krzyczy: łapaj złodzieja".

- rozpoczął Płażyński.

Kandydat PiS na prezydenta Gdańska powiedział, że kilka dni temu w wywiadzie dla Radia Gdańsk Adamowicz posłużył się nieprawdą. Miała ona dotyczyć transportu publicznego. Adamowicz miał powiedzieć, że wszystkie tramwaje w Gdańsku są niskopodłogowe. O tym, że to jest nieprawda, przekonuje na filmie Kacper Płażyński. Ale to jeszcze nie wszystko... Płażyński oskarża Pawła Adamowicza o plagiat! Prezydent Gdańska miał "pożyczyć" koncepcję transportu publicznego łączącego Gdańsk Południe z Gdańskiem Północą.

Właśnie tutaj koncepcja Pana Adamowicza ma się kończyć, tutaj ma się kończyć jego trasa tramwajowa, co oczywiście nie odnajduje żadnego śladu we wnioskach, które złożył do zaopiniowania RDOŚ. Przeciwnie, jego linie tramwajowe z Gdańska Południe mają się kończyć na Grunwaldzkiej, a moja koncepcja owszem. Moja koncepcja zakłada wybudowanie tutaj nowoczesnego węzła transportowego, łączącego tramwaj, SKM z PKM.

- mówi Kacper Płażyński.

Wytknął on Adamowiczowi jeszcze jedną nieścisłość...

W 2016 roku w kwietniu złożył Pan wniosek o zaopiniowanie przez RDOŚ, a w styczniu 2017 roku sam Pan tę procedurę umorzył, bo po prostu niekompetentnie wypełnili państwo wnioski. Przygotowaliście państwo niekompetentnie dokumentację do tego projektu i dopiero teraz RDOŚ opiniuje te wnioski złożone w 2017 roku. Straciliśmy przez Pana nieudolne działanie prawie rok czasu.

- stwierdził.