Czego uczą brytyjskie dzieci? O Polakach imigrantach, którzy „kradną pracę”

/ pixabay.com/werner22brigitte

  

Uczniowie ósmej klasy z Walthamstow Academy w północno-wschodnim Londynie otrzymali kartę pracy, w której napisano, że Polacy "kradną brytyjczykom pracę" i przyjechali do Wielkiej Brytanii dla "darmowej opieki zdrowotnej". Rodzice polskich dzieci z tej placówki są oburzeni i oskarżają szkołę o szerzenie nienawiści i fałszywych informacji. Dyrekcja przeprasza.

Na zajęciach geografii dzieci dostały karty pracy, na których znajdowała się sekcja o migracji poświęcona wyłącznie... Polakom. Zawarto w niej informacje jakoby nasi rodacy przyjeżdżali do Wielkiej Brytanii dla "lepszych szkół" i "darmowej opieki zdrowotnej". Napisano również, że Polacy pracują "na czarno" i nie płacą podatków.

Informacje zawarte w arkuszu są sprzeczne z wynikami zleconego przez rząd zeszłotygodniowego badania, w którym stwierdzono, że imigranci z Unii Europejskiej płacą znacznie większe podatki niż przeciętni Brytyjczycy.

Akademia Walthamstow, do której uczęszcza wielu polskich uczniów, została oskarżona o rozpowszechnianie kłamliwej propagandy i "podsycanie uprzedzeń, które nie mają poparcia w faktach". Tym samym szkoła naraża uczniów na ryzyko "indoktrynowania".

Mama jednej z polskich uczennic, która otrzymała arkusz uważa, że to szokujące i obraźliwe, że atakowali tylko jeden naród, mówiąc o imigracji.

- To naprawdę niepokojące, że przekazują dzieciom stronnicze informacje, które nie mają oparcia w żadnych statystykach - dodała w rozmowie z "The Independent".

Po otrzymaniu wielu skarg dyrektor szkoły przeprosił "z całego serca" i przyznał, że fragmenty arkusza były "niedokładne i niewrażliwe".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: independent.co.uk, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Stan zdrowia brytyjskiego premiera się pogorszył. Duda: "Jestem myślami z Borisem Johnsonem"

Boris Johnson, / twitter.com/BorisJohnson

  

Wieczorem brytyjskie media poinformowały, że premier Boris Johnson został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia płyną do brytyjskiego premiera z różnych krajów. Złożył je również prezydent Andrzej Duda. - Życzę mu pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia - napisał polski prezydent.

Jestem myślami z premierem Borisem Johnsonem i jego rodziną w tym czasie próby. Życzę mu pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia

- napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Według informacji przekazanych przez rzecznika biura premiera na Downing Street oraz przez media, Johnson miał problemy z oddychaniem, a przed przeniesieniem na oddział intensywnej terapii podano mu tlen. Nie jest podłączony do respiratora i cały czas jest przytomny. Respirator jednak znajduje się w pobliżu, gdyby stan zdrowia Johnsona wymagał jego użycia.


27 marca Johnson poinformował na Twitterze, że testy wykazały u niego obecność koronawirusa, ale zapewnił, że są one łagodne zatem przez tydzień będzie się izolował w domu i stamtąd kierował rządem. W miniony piątek napisał, że choć zalecane siedem dni minęło, pozostanie w izolacji, bo niektóre objawy jeszcze nie ustąpiły. W niedzielę wieczorem Johnson trafił do szpitala, ale jak zapewniali jego rzecznicy, celem były rutynowe badania. Jeszcze w poniedziałek koło południa Johnson napisał na Twitterze, że czuje się dobrze i cały czas kieruje rządem.

[polecam:https://niezalezna.pl/321587-the-sun-boris-johnson-mial-problemy-z-oddychaniem-politycy-zycza-mu-powrotu-do-zdrowia]

Sytuacja niespodziewanie zmieniła się wieczorem. Downing Street poinformowało, że szef rządu trafił na oddział intensywnej terapii. Nie podano jednak zbyt wielu szczegółów na temat jego stanu zdrowia.

"Rząd kontynuuje pracę. Premier jest w bezpiecznych rękach i rząd będzie nadal skupiał się na tym aby kierunek działań premiera, wszystkie plany, które pozwolą nam pokonać koronawirusa i wyciągnąć kraj z tego wyzwania, były kontynuowane"

- oświadczył minister spraw zagranicznych Dominic Raab, który jako pierwszy sekretarz stanu przejął obowiązki Johnsona.

[polecam:https://niezalezna.pl/321582-premier-wielkiej-brytanii-na-oddziale-intensywnej-terapii-stan-jego-zdrowia-sie-pogorszyl]

Pałac Buckingham oświadczył wieczorem, że królowa Elżbieta II jest informowana o stanie zdrowia Johnsona. Poprzedniego wieczora monarchini wygłosiła orędzie do narodu - co robi jedynie w wyjątkowych sytuacjach - w którym zapewniała, że kraj przetrzyma tę epidemię.

Życzenia powrotu do zdrowia przesłali Johnsonowi politycy ze wszystkich opcji - m.in. jego poprzednicy na stanowisku premiera Theresa May i David Cameron, obecny minister finansów Rishi Sunak, nowy lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer i poprzedni Jeremy Corbyn, laburzystowski burmistrz Londynu Sadiq Khan,, szefowa rządu Szkocji Nicola Sturgeon czy lider Partii Brexitu Nigel Farage. A także przywódcy Niemiec, Francji, Hiszpanii i wielu innych państw.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts