Szybki internet dla szkół

  

Szkoły podstawowe w Opatówku, Sierzchowie, Kościelcu, Biskupicach Ołobocznych, Grudzielcu oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Wolicy zostaną jeszcze w tym roku podłączone do szybkiego internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – poinformowała Marlena Maląg wicewojewoda wielkopolski.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to – jak wyjaśniła Marlena Maląg - program publicznej sieci telekomunikacyjnej, dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu.

Sieć OSE została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo zasobów przetwarzanych w ramach sieci wewnętrznych oraz ograniczyć dostęp uczniów do niewłaściwych treści, jak pornografia, hazard.

- Wielkopolska jest czwartym województwem po łódzkim, świętokrzyskim oraz podlaskim, w których rozpoczęto podłączanie szkół do sieci OSE – wyjaśniła wicewojewoda Maląg.

Program zakłada sukcesywne podłączanie szkół do szybkiego internetu o przepustowości minimum 100 Mb/s.

Świadczone usługi bezpieczeństwa dotyczyć będą zarówno łączy stacjonarnych, jak i sieci bezprzewodowej funkcjonującej w szkole (poprzez zapewnienie w szkole urządzenia pełniącego funkcję firewall’a).

Program zaprojektowało Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Operatorem został NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Erdogan nie spotka się z Pence'em

Recep Erdogan / ArtemAugust [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że nie spotka się z wiceprezydentem USA Mikiem Pence'em w Ankarze - informuje agencja AFP. Waszyngton przekazał wcześniej, że Pence w środę uda się do tureckiej stolicy.

Według agencji Reutera Pence miał spotkać się z Erdoganem w Ankarze w czwartek, a ich rozmowa miała dotyczyć tureckiej ofensywy w północno-wschodniej Syrii.

Erdogan powiedział dziś, że po zaplanowanych na ten tydzień spotkaniach z amerykańską delegacją w Turcji ponownie zastanowi się nad tym, czy w listopadzie uda się do USA. Spotkanie Erdogana z prezydentem USA Donaldem Trumpem zaplanowano na 13 listopada w Waszyngtonie.

Turecki przywódca powiedział dziennikarzom w parlamencie, że przemyśli swoją wizytę w USA, ponieważ "argumenty, debaty, rozmowy w Kongresie (USA) dotyczące jego osoby, rodziny i przyjaciół ministrów stanowią wielki despekt" wobec rządu w Ankarze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl