Filmy, których nie ma

  

Przybywa ostatnio troszczących się o nasze kieszenie. Chcą nas oni chronić m.in. przed księżmi, o których słyszymy, że to korporacja materialistów i maszynka do robienia pieniędzy. Nawet w PRL tego rodzaju czarny PR nie był aż tak natarczywy.

Więcej, oskarżyciele Kościoła stroją się w piórka obrońców wolności czy strażników swobody wypowiedzi. Tymczasem jakoś milczą o tym, że w latach 90. zrobiono prymitywny skok na naszą kasę (FOZZ, Art.-B, program powszechnej prywatyzacji i Narodowe Fundusze Inwestycyjne), gdy przejęto i sprzedano za bezcen naszą własność. Nie ma takich odważnych, którzy nakręciliby o tym dobry film i przyjęli go do dystrybucji. Naszej biedzie ma być winny Kościół, a bohaterami mają być ci, którzy go oskarżają i drą się: „Łapaj złodzieja!”. Oczywiście nie za darmo – najpierw musimy zapłacić im za bilet.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl