Kandydat PiS zapowiada: "W Bydgoszczy priorytetem budowa i utwardzanie dróg"

/ twitter.com/LatosTomasz

  

Budowa i utwardzanie dróg osiedlowych jest jednym z najważniejszych punktów mojego programu - powiedział dziś kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy Tomasz Latos. "Obecne władze miasta nie pamiętają lub nie chcą pamiętać o tych ulicach, ja to zmienię" - zapewnił.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zorganizował konferencję prasową na osiedlu Czyżkówko, na ul. Siedleckiej, której część nie ma nawierzchni asfaltowej, a jest jedynie wysypana kruszywem bitumicznym.

Latos swój plan budowy i utwardzania ulic nazwał "100 dróg dla Bydgoszczy". "To jest jeden z najważniejszych punktów mojego programu - utwardzanie ulic osiedlowych w poszczególnych dzielnicach. To też jest Bydgoszcz zapomniana przez obecnego prezydenta Rafała Bruskiego" - mówił.

Zaznaczył, że według sprawozdania z wykonania budżetu miasta za pierwsze półrocze 2018 r., w części dotyczącej dróg osiedlowych, jest to 0,1 proc.

"Wiem, że pewnie usłyszę, że w drugim półroczu będzie to nadrabiane. Rozumiem, są wybory i pewnie wiele czynników się na to będzie składało. Tak naprawdę to nic nie załatwia, bo ten budżet w 100 proc. z pewnością zrealizowany nie będzie. (...) W ogóle w większości lat, kiedy rządzi Rafał Bruski wykonanie inwestycji, nie tylko na drogi osiedlowe nie przekraczało 50 proc. To źle, bo to znaczy, że źle są planowane wydatki i Bydgoszcz nie inwestuje, a miasto powinno dbać i pilnować inwestycji, przynajmniej w takim zakresie, w jakim prezydent z radnymi to planują" - wskazał Latos.

Kandydat zapewnił, że jest przeciwny partycypowaniu przez mieszkańców w budowie dróg osiedlowych, do czego - jego zdaniem - ich się "zmusza czy namawia".

"Nie wiem co to ma wspólnego z równością, która jest zapisana w konstytucji. W moim przekonaniu jest to dzielenie na obywateli zamożnych i mniej zamożnych, na tych, których będzie stać na dołożenie pieniędzy do inwestycji i na tych, których nie będzie na to stać. Ja w ten sposób mieszkańców Bydgoszczy dzielić nie będę. Będę starał się, aby wszystkich traktować jednakowo. W porozumieniu z radami osiedli, w porozumieniu z mieszkańcami, przedstawię plan budowy i utwardzania dróg osiedlowych" - zadeklarował.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy powiedział też, że jeśli będzie to możliwe, to w ciągu kadencji będzie starał się o poprawę stanu, więcej niż 100 ulic osiedlowych. Dodał, że z tego co wie, to ok. 600 dróg w mieście nie jest utwardzonych.

Bruski (PO) jest prezydentem miasta od dwóch kadencji. Obecnie ubiega się o reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej. (

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ofiarami obywatele kilkunastu państw

/ Republika

  

Wśród ofiar śmiertelnych niedzielnych ataków na Sri Lance, w których zginęło 290 osób, a ok. 500 zostało rannych, są obywatele kilkunastu krajów, m.in. USA, W. Brytanii, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Australii, Indii, Turcji. Większość ofiar to Lankijczycy.

Według władz Sri Lanki w atakach zginęło 39 cudzoziemców, a 28 zostało rannych.

Władze Wielkiej Brytanii wiedzą o ośmiu zabitych obywatelach tego państwa. Wśród ofiar jest Brytyjka wraz synem i córką, którzy zginęli, kiedy jedli śniadanie w hotelu Shangri-La. Sri Lanka to popularne miejsce spędzania wakacji wśród Brytyjczyków.

W atakach zginęło troje dzieci 46-letniego Andersa Holcha Povlsena - duńskiego biznesmena, uznawanego za najbogatszego człowieka kraju. Szwedzka gazeta "Aftonbladet" podała, że Povlsen wraz z małżonką i czwórką dzieci spędzał wakacje na Sri Lance. MSZ Danii potwierdziło, że w atakach zginęło trzech jej obywateli.

W atakach zginęło dwóch obywateli Hiszpanii - w wieku 31 i 32 lat. Para była na wakacjach na Sri Lance. Poinformował o tym agencję EFE burmistrz miejscowości Pontecesures w północnej Hiszpanii. Hiszpańskie MSZ potwierdziło, że zginęło dwóch jej obywateli.

Premier Australii Scott Morrison poinformował, że zginęło dwóch australijskich obywateli, a dwóch zostało rannych. Zabici to członkowie tej samej rodziny.

Również USA potwierdziły, że w wybuchach zginęło "kilku" jej obywateli. Wśród zabitych jest Dieter Kowalski, który przybył na Sri Lankę w celach zawodowych. Mężczyzna zginął zaraz po przybyciu do hotelu.

Wśród ofiar jest pięciu przedstawicieli indyjskiej partii politycznej, Janata Dal Secular - poinformował przedstawiciel rządu. Dwóch członków grupy, która udała się na Sri Lankę w czasie przerwy w trwających w Indiach wyborach, uznaje się za zaginionych. Ofiary przebywały w hotelu Shangri-La w stołecznym Kolombo. Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy w hotelu, kiedy goście zgromadzili się na śniadaniu. Według indyjskich władz w atakach zginęło siedmiu lub ośmiu obywateli tego kraju.

Zginęło też dwóch Turków - podała agencja Anatolia. Wśród ofiar są też obywatele Holandii, Bangladeszu i Arabii Saudyjskiej - informują agencje. Zginął też Portugalczyk, który na Sri Lance spędzał miesiąc miodowy z żoną. Chińskie media państwowe informują o dwóch obywatelach Chin, którzy zginęli w wybuchach. Również Japonia potwierdziła, że wśród ofiar śmiertelnych są jej obywatele.

Wśród ofiar zidentyfikowano m.in. znaną lankijską szefową kuchni Shantha Mayadunne wraz z córką. Kilka minut przed atakiem córka zamieściła w internecie zdjęcie ze śniadania w hotelu Shangri-La.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły oraz luksusowe hotele na Sri Lance. Policja poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu w związku z zamachami 24 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl