Kandydat PiS zapowiada: "W Bydgoszczy priorytetem budowa i utwardzanie dróg"

/ twitter.com/LatosTomasz

  

Budowa i utwardzanie dróg osiedlowych jest jednym z najważniejszych punktów mojego programu - powiedział dziś kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy Tomasz Latos. "Obecne władze miasta nie pamiętają lub nie chcą pamiętać o tych ulicach, ja to zmienię" - zapewnił.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zorganizował konferencję prasową na osiedlu Czyżkówko, na ul. Siedleckiej, której część nie ma nawierzchni asfaltowej, a jest jedynie wysypana kruszywem bitumicznym.

Latos swój plan budowy i utwardzania ulic nazwał "100 dróg dla Bydgoszczy". "To jest jeden z najważniejszych punktów mojego programu - utwardzanie ulic osiedlowych w poszczególnych dzielnicach. To też jest Bydgoszcz zapomniana przez obecnego prezydenta Rafała Bruskiego" - mówił.

Zaznaczył, że według sprawozdania z wykonania budżetu miasta za pierwsze półrocze 2018 r., w części dotyczącej dróg osiedlowych, jest to 0,1 proc.

"Wiem, że pewnie usłyszę, że w drugim półroczu będzie to nadrabiane. Rozumiem, są wybory i pewnie wiele czynników się na to będzie składało. Tak naprawdę to nic nie załatwia, bo ten budżet w 100 proc. z pewnością zrealizowany nie będzie. (...) W ogóle w większości lat, kiedy rządzi Rafał Bruski wykonanie inwestycji, nie tylko na drogi osiedlowe nie przekraczało 50 proc. To źle, bo to znaczy, że źle są planowane wydatki i Bydgoszcz nie inwestuje, a miasto powinno dbać i pilnować inwestycji, przynajmniej w takim zakresie, w jakim prezydent z radnymi to planują" - wskazał Latos.

Kandydat zapewnił, że jest przeciwny partycypowaniu przez mieszkańców w budowie dróg osiedlowych, do czego - jego zdaniem - ich się "zmusza czy namawia".

"Nie wiem co to ma wspólnego z równością, która jest zapisana w konstytucji. W moim przekonaniu jest to dzielenie na obywateli zamożnych i mniej zamożnych, na tych, których będzie stać na dołożenie pieniędzy do inwestycji i na tych, których nie będzie na to stać. Ja w ten sposób mieszkańców Bydgoszczy dzielić nie będę. Będę starał się, aby wszystkich traktować jednakowo. W porozumieniu z radami osiedli, w porozumieniu z mieszkańcami, przedstawię plan budowy i utwardzania dróg osiedlowych" - zadeklarował.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy powiedział też, że jeśli będzie to możliwe, to w ciągu kadencji będzie starał się o poprawę stanu, więcej niż 100 ulic osiedlowych. Dodał, że z tego co wie, to ok. 600 dróg w mieście nie jest utwardzonych.

Bruski (PO) jest prezydentem miasta od dwóch kadencji. Obecnie ubiega się o reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej. (

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Irański minister zaprzeczył, jakoby jego kraj planował nowy Holokaust. I straszy... wojną

Zdjęcie ilustracyjne/Mohammad Dżawad Zarif / flickr.com/Max Talbot-Minkin/CC BY-SA 2.0

  

Szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif powiedział dzisiaj, że ryzyko wojny z Izraelem jest duże. Przemawiając na 55. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC), minister jednocześnie odpierał zarzut, jakoby jego kraj planował nowy Holokaust. "Oczywiście niektórzy ludzie chcą wojny" - powiedział Zarif. Jak dodał, chodzi o Izrael.

"Ryzyko jest duże i będzie jeszcze większe, jeśli będziecie ignorować ciężkie naruszenia prawa międzynarodowego"

- podkreślił szef irańskiej dyplomacji, zwracając się do uczestników konferencji i wskazując na Izrael i USA.

Odnosząc się do żądań Stanów Zjednoczonych, by kraje Unii Europejskie wystąpiły z porozumienia nuklearnego z Teheranem, irański minister stwierdził, że "oczekuje się złamania rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ". Ocenił, że realizacja tego porozumienia "jest w interesie Europejczyków.

Zarif zaprzeczył jednocześnie, jakoby jego kraj planował nowy Holokaust. Zareagował w ten sposób na sobotnie przemówienie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a w Monachium, który ostrzegał przed atakiem Iranu na Izrael.

W niedzielę kończy się 55. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa. To największe na świecie spotkanie ekspertów ds. bezpieczeństwa międzynarodowego. W obradach bierze udział 35 szefów państw i rządów, a także ok. 80 ministrów spraw zagranicznych i obrony. Polskę reprezentują szef MSZ Jacek Czaputowicz i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl