Składowali nielegalnie trujące chemikalia. Teraz zajmie się nimi sąd

Prokuratura Rejonowa w Opolu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi M. i Pawłowi T., którym zarzuca się nielegalne składowanie trujących odpadów w Dąbrowie Niemodlińskiej - poinformował Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

pixabay.com/CC0/pieter01

Aktem oskarżenia objęto dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Według ustaleń śledztwa mężczyźni od kwietnia do czerwca 2018 roku w wydzierżawionych budynkach na terenie Dąbrowy Niemodlińskiej urządzili nielegalne składowisko trujących substancji rakotwórczych i łatwopalnych.

- Wśród gromadzonych substancji były: toluen, ksylen, węglowodory alifatyczne oraz terpentyna. Substancje te stanowią produkty uboczne wielu procesów przemysłowych, natomiast nie udało się ustalić ich pochodzenia. Rodzaj i ilość zgromadzonych substancji - 66 tysięcy litrów - a także sposób ich przechowywania w nieszczelnych beczkach powodowały, że zostało zagrożone życie i zdrowie człowieka

- podkreśla prokurator Bar.

Wobec 35-letniego Sebastiana M. sąd zastosował areszt tymczasowy. Jego 38-letni wspólnik przebywa w więzieniu, gdzie odbywa karę za inne przestępstwo. Oskarżonym grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Dąbrowa Niemodlińska #Opole #składowisko #odpady #chemikalia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo