Dziś święto "terytorialsów"

/ twitter.com/MON_GOV_PL

  

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej ma czynić lokalne społeczności jeszcze silniejszymi i bezpieczniejszymi - mówił dziś podczas święta formacji na Placu Piłsudskiego w Warszawie dowódca WOT gen. Wiesław Kukuła. Podziękował wszystkim zaangażowanym w tworzenie wojsk.

Gen. Kukuła podkreślił, że WOT realizuje liczne szkolenia - nie tylko bojowe, ale również skierowane na ratowanie zdrowia i mienia, wspierając straż pożarną, straż graniczną czy policję.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają

- powiedział dowódca WOT. Obiecał, że wkrótce formacja stanie w jednym szyku z całą armią, gotowa bronić Polski.

Przypomniał, że 79 lat temu nasi przodkowie zapoczątkowali budowę organizacji, która w ciągu czterech lat osiągnęła niemal 400 tys. żołnierzy i to wspomnienie powinno towarzyszyć organizującym WOT w chwilach zwątpienia. "Dokonali tego pod lufami niemieckich i sowieckich karabinów" - przypomniał.

Wyrazem hołdu dla nich będzie nie tylko szacunek dla żyjących weteranów, troska o mogiły i pamięć o poległych, ale również dopełnienie naszej misji - przekonywał generał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

ISIS wzywa do ataków na Żydów

zdjęcie ilustracyjne, / FLICKR.COM/ DAY DONALDSON/CC BY 2.0

  

Dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) wezwała swoich bojowników i wszystkich muzułmanów do ataków na Żydów i osiedla żydowskie w nagraniu audio, opublikowanym w poniedziałek, na którym prawdopodobnie słychać głos rzecznika IS Abu Hamzaha al-Kuraisziego.

W nagraniu słychać głos, który mówi, że Państwo Islamskie (IS) chce, żeby tzw. porozumienie stulecia, czyli plan administracji prezydenta USA Donalda Trumpa dla Bliskiego Wschodu poniósł porażkę. Agencja Reutera nie mogła na razie zweryfikować tożsamości mówcy.

Plan, którego ogłoszenie jest zapowiadane przez Trumpa od kilku miesięcy, ma zostać ujawniony w ciągu dnia w poniedziałek.

Przywódca rządzącego w Strefie Gazy Hamasu Ismail Hanija powiedział w niedzielę, że plan pokojowy USA dla Bliskiego Wschodu "nie przejdzie" i może nawet doprowadzić do "nowej fazy" w walce Palestyńczyków o ich ziemie. W poniedziałek premier Izraela Benjamin Netanjahu spotka się w sprawie planu z prezydentem Trumpem.

Główni architekci planu bliskowschodniego to wysłannik USA na Bliski Wschód Jason Greenblatt, który odszedł z amerykańskiej administracji we wrześniu ubiegłego roku, oraz doradca i zięć Trumpa Jared Kushner. Palestyńczycy odrzucili jednak projekt już na wstępie w ramach bojkotu inicjatyw Waszyngtonu w związku z uznaniem przez Trumpa Jerozolimy za stolicę Izraela. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts