Trump znów dobrze o Polsce

  

Wystąpienie Donalda Trumpa na forum ONZ to kolejna ważna i korzystna z polskiego punktu widzenia wypowiedź prezydenta USA. Padła jednoznaczna deklaracja, że projekt Nord Stream 2 jest zagrożeniem, a polityka Niemiec ustanawiająca nad nim parasol ochronny błędna, słuszną zaś jest polityka zmniejszania zależności od gazu z Rosji realizowana przez Polskę, która buduje Baltic Pipe.

Słowa uznania prezydenta USA dla polskiego projektu dywersyfikacyjnego wypowiedziane w ONZ sprawiają, że cały świat usłyszał o tym przedsięwzięciu, co może mu przysporzyć dużego zainteresowania. Stanowcze słowa o polityce naftowej kartelu OPEC i porozumieniu ograniczającym podaż ropy na rynku (co podnosi ceny paliw), choć prawdopodobnie wypowiedziane z myślą o amerykańskich wyborcach, to także pozytywny dla nas sygnał, bo PKN Orlen, grupa Lotos także zyskiwały na tańszej ropie w latach 2015–2017, podobnie jak i cała polska gospodarka. W pewnej sprzeczności z deklaracją wsparcia niezależności energetycznej Europy Środkowo-Wschodniej stoi odniesienie do izolacjonistycznej doktryny Monroe, niemniej trudno słowa te jednoznacznie interpretować.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl