Policjanci uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa

/ pomorska.policja.gov.pl

Dzielnicowi oraz profilaktyk w ramach akcji prowadzonej przez chojnicką komendę policji pod nazwą - „Idę, Jadę- Jestem Widoczny” przeprowadzili kolejną lekcję dla dzieci z przedszkola "Tedy" dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Celem tych działań jest nauka prawidłowych zachowań w ruchu drogowym oraz uświadomienie jak ważne jest noszenie odblasków. Dzieci podczas zajęć ćwiczyły przechodzenie przez ulicę oraz odpowiadały na pytania przygotowane przez policjantów. W nagrodę dla poprawy ich bezpieczeństwa zostały wyposażone przez mundurowych w kamizelki odblaskowe.

W lewo, w prawo i znów w lewo... dopiero wtedy przechodzimy przez ulicę i tylko w oznakowanym miejscu przypomnieli przedszkolakom dzielnicowi, w trakcie lekcji o bezpieczeństwie na drodze. W edukacyjnej pogadance, którą przeprowadzili, udział wzięły pięcio i sześciolatki z przedszkola "Tedy" w Chojnicach. Przedszkolaki uczyły się prawidłowych zachowań na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Policjant tłumaczył kilkulatkom ważną zasadę, by „nawet na zielonym popatrzeć w obie strony”.

Funkcjonariusze wyjaśniali dlaczego tak ważne jest stosowanie zasad ruchu drogowego i jakie niebezpieczeństwa czyhają na pieszych i rowerzystów, którzy lekceważą przepisy drogowe. Dzieci poznały również elementy wyposażenia munduru policjanta. Po części teoretycznej przedszkolaki ćwiczyły swoje umiejętności pokazując i opowiadając dzielnicowym w jaki sposób przechodzą przez jezdnię, a nagrodą za zaangażowanie były odblaskowe kamizelki. Policjanci tłumaczyli, czym są odblaski i do czego służą, a także w jakich miejscach na ubraniu najlepiej je nosić. Dzieci mogły zobaczyć w „magicznej tubie” jak widoczny jest pieszy poruszający się drogą, kiedy ma założony odblask. Na zakończenie wszystkie chętne dzieci mogły usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, co było niesamowitą frajdą dla "małych uczestników ruchu".

Na koniec dzieci w podziękowaniu za edukacyjne wesołe spotkanie zaśpiewały piosenkę i wręczyły podziękowanie policjantom zapraszając ich na kolejną pogawędkę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts