Kwiatkowski myśli o igrzyskach! Zdradził już pierwsze szczegóły

/ By Sander.v.Ginkel - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28815734

  

Michał Kwiatkowski dobrze ocenił swój występ w jeździe indywidualnej na czas w mistrzostwach świata w Innsbrucku. „Być może wystartuję w czasówce na igrzyskach” – powiedział polski kolarz, czwarty w tej próbie.

„Słysząc w słuchawce Piotra Wadeckiego, że włączam się do walki o medale, dostałem dodatkową motywację, żeby dać z siebie jeszcze więcej, mimo że wydawało mi się, że daję sto procent. Mogę być zadowolony. Medal był poza zasięgiem”

– przyznał.

Od miejsca na podium dzieliły go 43 sekundy. O tyle przegrał z Belgiem Victorem Campenaertsem, który z kolei był gorszy od Holendra Toma Dumoulina tylko o pół sekundy. Zwyciężył z przewagą ponad minuty i 20 sekund nad tą dwójką Australijczyk Rohan Dennis.

„Pojechałem jedną z najlepszych godzinnych czasówek w karierze. To napawa mnie optymizmem i być może wrócę do tej konkurencji na igrzyskach olimpijskich czy na mistrzostwach świata. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będę mógł włączyć się do walki o medale na serio, a nie jak tutaj, w radiu, słuchając Wadeckiego”

– ocenił.

Kwiatkowski przyznał, że w ostatnich dniach po wyścigu Vuelta a Espana nie czuł się najlepiej, odpoczywał w łóżku i nie miał samopoczucia takiego, „aby przenosić góry”.

„Dawka adrenaliny, jaką dostałem ścigając się, sprawiła, że poczułem się lepiej. Pojechałem dziś tak jak chciałem, może nawet wynikowo trochę lepiej niż sądziłem. Wielu kolarzy szykowało się specjalnie do tej czasówki” – zauważył.

Czy dobry występ doda mu wiary w siebie w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego?

„Nie wiem. Poczekajmy na całą paczkę. Jak Rafał Majka i Michał Gołaś przywiozą trochę humoru i radości z Polski, to będzie lepiej. Trasy wyścigu jeszcze nie przejechaliśmy. Będziemy mieli okazję w piątek rano. Nie ma sensu się tam jutro pchać. Trzeba odpocząć po godzinnej czasówce”

– dodał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brudne ręce warszawskiego ratusza? Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. osadów z "Czajki"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W poniedziałek złożę zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez warszawski ratusz - powiedział Ireneusz Stachowiak z Solidarnej Polski. Dodał, że odnalazł w gm. Jeziora Wielkie doły, do których - jego zdaniem - mogą być przywożone osady z oczyszczalni ścieków "Czajka". - Pewne jest to, że takie odpady - poszlamowe, są wywożone i zakopywane na terenie tej gminy - stwierdził.

Stachowiak, który jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i liderem Solidarnej Polski w regionie kujawsko-pomorskim powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że "TVP Info podało, że odpady z Czajki były wywożone m.in. do jednej z gmin w województwie kujawsko-pomorskim, czyli Jezior Wielkich".

Ja ustaliłem na miejscu m.in. po rozmowie z wójtem, że tam jest "firma krzak", która wywozi różne odpady m.in. osadowe. One są w miejscowości Wójcin zakopywane w dołach. Gmina nie może poradzić sobie z tą firmą, która prowadzi ten proceder w sposób nielegalny 

- dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288992-scieki-trafialy-do-wisly-ciezarowki-wywoza-odpady-poza-warszawe-a-trzaskowski-ucieka-wideo]

Zaznaczył, że w gminie Jeziora Wielkie (Kujawsko-pomorskie) nie ma składowiska odpadów ani możliwości ich przeróbki, a jest firma, która "w sposób nielegalny je zagospodarowuje".

Oczywiście kartki na osadach w tej gminie nie ma, ale prawdopodobieństwo tego, że są to osady z "Czajki" jest bardzo duże. Pewne jest to, że takie odpady - poszlamowe, są wywożone i zakopywane na terenie tej gminy

- stwierdził Stachowiak.

Podkreślił, że w jego ocenie nie ma wątpliwości odnośnie popełniania przez kogoś przestępstwa.

"Jeżeli informacja z TVP Info o wywożeniu odpadów z Czajki do tej gminy jest pewna, a ja ją tak traktuję, to zlokalizowaliśmy dokładne miejsce - nie składowisko, ale doły, do których trafiają odpady. Ten szlam jest zakopywany w ziemi"

- powiedział PAP.

[polecam:https://niezalezna.pl/289030-czyn-zagrozony-kara-pozbawienia-wolnosci-do-10-lat-jest-sledztwo-ws-czajki]

Stachowiak, który kandyduje do Sejmu z 8. miejsca na liście PiS w okręgu bydgoskim (nr 4) zapowiedział, że w poniedziałek złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez warszawski ratusz.

[polecam:https://niezalezna.pl/289007-wladze-warszawy-nie-poinformowaly-kancelarii-prezydenta-o-awarii-spalarni-w-czajce]

"To miasto stołeczne Warszawa informuje, że odpady z Czajki są utylizowane w sposób prawidłowy. To ratusz wynajął firmy do tego celu, a one najprawdopodobniej zakupują osady w dołach" - wskazał Stachowiak.


Warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informowało w czwartek, że na przełomie listopada i grudnia ub.r. z eksploatacji została wyłączona Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych (STUOŚ), co było związane z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni. Przedsiębiorstwo zaznaczyło jednocześnie, że zdarzenie to nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska, a wyłączenie Stacji nie ma wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni ścieków "Czajka".

Od tego czasu z oczyszczalni wywożone są odpady pościekowe. Jak informowało MPWiK, miesięczny koszt ich wywozu to 1,7 mln zł (wyliczony na podstawie kosztów wywozu od 01.01.2019 r. do 31.08.2019 r.), ale w tym samym okresie spółka nie poniosła miesięcznych kosztów, czyli około 0,8 mln zł, które ponosi, jeśli działa spalarnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl