Czy marihuana może być lecznicza?

/ futurefilmworks

  

Wielu słysząc o leczniczych właściwościach marihuany ma na myśli palenie tzw. trawy czy zioła. Jaka jest prawda? Czy chodzi o legalizacje narkotyku czy coś zupełnie innego?

Najwcześniejsze wzmianki o leczniczym zastosowania tej rośliny pojawiają się w Chinach 5000 lat temu – była zalecana na malarię, beri-beri, zaparcia, dolegliwości reumatyczne, trudności w koncentracji czy też choroby kobiece.

Marihuana jest bardzo skuteczna w przypadku przewlekłych schorzeń, z którymi zmagamy się obecnie. Od nowotworów po cukrzycę, od autyzmu po chorobę Alzheimera, lecznicza marihuana sprawdza się jako cudowny lek przynoszący zadziwiające wyniki. Stosowanie terapii kannabinoidowej przynosi ulgę w cierpieniu. Konopie zaleca się również pacjentom cierpiącym na jaskrę, gdyż w ten sposób można zredukować ciśnienie śródgałkowe. Ze specyfiku tego korzystają też osoby zmagające się ze stwardnieniem rozsianym – w tym przypadku specyfiki kannabinoidowe osłabiają lub eliminują spastyczność, czyli przykurcze. Ponadto
środki te przepisuje się pacjentom nowotworowym oraz osobom cierpiącym na zespół nabytego braku odporności (AIDS). Marihuana lecznicza okazała się również niezwykle skuteczna w leczeniu padaczki, depresji i stanów lękowych. 
Zastosowanie lecznicze marihuany uwzględnia różnorodne kombinacje tego specyfiku z wieloma substancjami wspomagającymi, takimi jak olejek magnezowy. Dzięki temu można uzyskać jeszcze lepsze efekty lecznicze.
Właściwości lecznicze tej roślin doskonale prezentuje książka dr Marka Sircusa, Lecznicza marihuana.
 
Ta szlachetna roślina może mieć jednak niewłaściwe, niebezpieczne i złe zastosowanie - chodzi o palenie liści zioła. Jest ono niebezpieczne ze względu na stopień skażenia kadmem czy też degradację liści przez zagrzybienie. Palenie marihuany niesie z sobą wiele zagrożeń ze względu na nie podlegające żadnej kontroli mieszanie liści zioła z substancjami chemicznymi przez handlarzy narkotyków, by wzmóc narkotyczny efekt substancji. 
Poza tym jest to bezmyślne marnowanie i  niszczenie tej cennej substancji i wykorzystywanie jej w niewłaściwy, niezdrowy sposób.
Palenie marihuany jest o wiele niebezpieczniejsze niż używanie czysto chemicznych leków i często kończy się uzależnieniem.

Marihuana to roślina nadająca się do spożytkowania na cztery sposoby:
- jest surowcem wyjściowym do wytwarzania włókien konopnych
- dostarcza oleju konopnego
- nasiona konopi nadają się do spożycia
- na bazie substancji zawartych w roślinie przygotowuje się wiele leków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Rodzinna tragedia w Orzeszu. Ojciec i córka nie żyją, matka trafiła do szpitala

/ policja.gov.pl

  

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności rodzinnej tragedii, do której doszło we wtorek w jednym z domów w Orzeszu w powiecie mikołowskim (Śląskie). Znaleziono tam ciało mężczyzny, jego dziewięcioletnia córka zmarła mimo reanimacji, a jej matka z ranami kłutymi została przewieziona do szpitala.

Sierż. sztab. Ewa Sikora z komendy w Mikołowie powiedziała PAP, że tragedia rozegrała się w domu jednorodzinnym w Orzeszu, w którym mieszkała trzyosobowa rodzina – 42-letni mężczyzna, 41-letnia kobieta oraz ich dziewięcioletnia córka. Służby miały zgłoszenie o pożarze w budynku.

Na miejscu znaleziono ciało mężczyzny oraz dziewczynkę, która była reanimowana, niestety bezskutecznie. Kobieta, która miała liczne rany kłute, została przetransportowana do szpitala. Była przytomna

– powiedziała policjantka. Jak dodała, na poddaszu domu, w pomieszczeniu kuchennym, miał miejsce pożar.

Jak powiedziała Sikora, nie wiadomo jeszcze, jakie były przyczyny śmierci mężczyzny i jej córki. Nie wiadomo, czy osoby te miały jakieś zewnętrzne obrażenia czy też zmarły w wyniku pożaru. Według „Dziennika Zachodniego”, w domu przy ul. Pocztowej doszło prawdopodobnie do próby tzw. rozszerzonego samobójstwa. Policja nie podaje na razie żadnych dodatkowych informacji, tłumacząc to dobrem postepowania. Na miejscu są m.in. technicy kryminalistyczni i prokurator.

Mł. kpt. Jakub Gendarz z mikołowskiej komendy PSP powiedział, że pożar w domu udało się stosunkowo szybko opanować.

Było duże zadymienie poddasza. Strażacy weszli do środka i wyciągnęli stamtąd mężczyznę i dziewczynkę, która była reanimowana

– powiedział. Na miejsce skierowano 10 zastępów strażaków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts