Jest wyrok w trybie wyborczym! Platforma przegrała i musi przeprosić

baner Platformy Obywatelskiej / / Fotomag/Gazeta Polska

  

Zachodniopomorska Platforma Obywatelska musi sprostować kłamliwe informacje i przeprosić Dariusza Mateckiego, kandydata z listy PiS do Rady Miasta w Szczecinie. Tak postanowił dziś Sąd Okręgowy w Szczecinie. Chodzi o wpisy na oficjalnym profilu Platformy, gdzie ukazały się oszczerstwa, że Matecki to „damski bokser”.

Podstawa wpisu jaki zamieścili szczecińscy działacze PO na Facebooku była wypowiedź znanej blogerki zajmującej się modą - Macademian Girl. W wywiadzie dla plotkarskiego portalu Pudelek powiedziała, że w szkole podstawowej była prześladowana przez uczniów.

„A jeden z nich, który wykazywał się największą agresją, przepraszał tak naprawdę z kpiącym uśmiechem na ustach i było widać, że ani on nie czuje skruchy, ani nie wymagają tego jego rodzice. Dzisiaj jest politykiem, działaczem skrajnie prawicowej partii" – powiedziała dla Pudelka Tamara Gonzalez Perea – bo takie jest prawdziwe nazwisko blogerki.

Dziecięca sprzeczka, w której blogerka nie wymieniła nazwiska dzieci, które rzekomo ją prześladowały, wystarczyła zachodniopomorskiej Platformie do oskarżenia Dariusza Mateckiego.

Wczoraj w sądzie Matecki powiedział, że rzeczywiście była sprzeczka między nim a Tamarą Gonzalez, gdy mieli 10 lat. Ale przeprosili się. Potem w liceum i studiach blogerka bywała u niego w mieszkaniu na imprezach.

- Nigdy w życiu nie biłem kobiet – mówił w Sądzie Okręgowym w Szczecinie Dariusz Matecki. - Wpis Platformy Obywatelskiej jest kierowany do wyborców po to aby mnie zdyskredytować. Poseł PO Sławomir Nitras kłamał już przez laty po to, aby zdyskredytować kandydatkę PiS na prezydenta Szczecina. Tu mamy taką samą sytuację. Nie można dopuszczać do takich sytuacji, gdzie kłamstwo uchodzi na sucho.

Platforma będzie musiała zamieścić przeprosiny i sprostowanie na swoim oficjalnym profilu Facebooka. Ponadto sąd nakazał Platformie wpłacenie na rzecz jednego z stowarzyszeń walczących z przemocą wobec kobiet 10 tysięcy złotych.

Wyrok nie jest prawomocny. Pełnomocnik Platformy Obywatelskiej zapowiedział apelację. Sąd rozpatrywał sprawę w trybie wyborczym.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl