Piotrowicz o pozwie Gersdorf: "Nie dam się zastraszyć, reformę przeprowadzimy do końca"

poseł Stanisław Piotrowicz / Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Jak informowaliśmy, dzisiaj sędzia SN Krzysztof Rączka ogłosił, że razem z Małgorzatą Gersdorf pozwą posła Stanisława Piotrowicza, za wygłaszane przez niego opinie o sędziach. Dotknęła ich wypowiedź posła, w której ocenił, że sędziowie, którzy są złodziejami - nie powinni orzekać. Specjalnie dla Niezalezna.pl do groźby pozwu odniósł się Stanisław Piotrowicz. "Jeżeli ktoś liczy na to, że można mnie zastraszyć i wyeliminować, to jest w głębokim błędzie" - oświadczył poseł PiS.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gersdorf pozywa posła Piotrowicza. Oburzyła się na słowa o "sędziach złodziejach"

Jeżeli prof. Gersdorf uważa, że została dotknięta moją wypowiedzią, to ma prawo złożyć pozew. Warto jednak przypomnieć zdanie, które wówczas wypowiedziałem, a które zostało zarejestrowane przez wiele kamer

- powiedział poseł Piotrowicz.

Zdaniem posła zdanie to pewnie dziś byłoby wypaczone, tak jak i to, że pani prof. Gersdorf "na żadnej demonstracji nie była i żadnej świeczki nie trzymała" - ocenił.

Pewnie i tak stałoby się z moją wypowiedzią

- dodał.

Warto, aby przypomnieć to zdanie, zacytuję je z pamięci. Dopytywany o to, o jakie przywileje chodzi, odpowiedziałem, że o takie, ażeby sędziowie, którzy - kładę nacisk na słowo „którzy” - są złodziejami - nie orzekali

- oświadczył polityk PiS.

Zdaniem Stanisława Piotrowicza, "jeśli ktoś się z tym zdaniem nie zgadza, to znaczy, że nie widzi nic złego w tym, ażeby sędziowie będący złodziejami orzekali".

Niektórzy sędziowie narażają się na zarzut braku logiki, byleby tylko uderzyć we mnie

- ocenił poseł.

Być może pani prof. Gersdorf uważa, że sędziów, którzy kradną w ogóle nie ma. Ja mówiłem o patologicznych przypadkach, które były wielokrotnie w mediach pokazywane

- wskazał.

Myślę, że środowisko sędziowskie nie powinno się czuć dotknięte taką wypowiedzią, ale przyłączyć się do oczyszczenia z patologii. Wśród sędziów jest bardzo wielu prawych i szlachetnych ludzi. Wielu dobrych prawników, uczciwych ludzi, ludzi sumienia. Ja mówiłem o marginesie patologii

- dodał Piotrowicz.

Zdaniem posła sędziowie SN doskonale znają zasady logiki, warto więc zadać pytanie - dlaczego w tak absurdalny sposób czynią zarzuty pod jego adresem?

Skutecznie przyczyniam się do reformy wymiaru sprawiedliwości. Jeżeli ktoś liczy na to, że można mnie zastraszyć, że można skutecznie we mnie uderzyć i wyeliminować, to jest w głębokim błędzie. Nic nie sprawi tego, ażebym nie wykonywał swoich obowiązków poselskich.
Obiecywałem społeczeństwu reformę wymiaru sprawiedliwości i dołożę wszelkich starań, ażeby została przeprowadzona do końca

- zakończył Stanisław Piotrowicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl