Piotrowicz o pozwie Gersdorf: "Nie dam się zastraszyć, reformę przeprowadzimy do końca"

poseł Stanisław Piotrowicz / Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Jak informowaliśmy, dzisiaj sędzia SN Krzysztof Rączka ogłosił, że razem z Małgorzatą Gersdorf pozwą posła Stanisława Piotrowicza, za wygłaszane przez niego opinie o sędziach. Dotknęła ich wypowiedź posła, w której ocenił, że sędziowie, którzy są złodziejami - nie powinni orzekać. Specjalnie dla Niezalezna.pl do groźby pozwu odniósł się Stanisław Piotrowicz. "Jeżeli ktoś liczy na to, że można mnie zastraszyć i wyeliminować, to jest w głębokim błędzie" - oświadczył poseł PiS.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gersdorf pozywa posła Piotrowicza. Oburzyła się na słowa o "sędziach złodziejach"

Jeżeli prof. Gersdorf uważa, że została dotknięta moją wypowiedzią, to ma prawo złożyć pozew. Warto jednak przypomnieć zdanie, które wówczas wypowiedziałem, a które zostało zarejestrowane przez wiele kamer

- powiedział poseł Piotrowicz.

Zdaniem posła zdanie to pewnie dziś byłoby wypaczone, tak jak i to, że pani prof. Gersdorf "na żadnej demonstracji nie była i żadnej świeczki nie trzymała" - ocenił.

Pewnie i tak stałoby się z moją wypowiedzią

- dodał.

Warto, aby przypomnieć to zdanie, zacytuję je z pamięci. Dopytywany o to, o jakie przywileje chodzi, odpowiedziałem, że o takie, ażeby sędziowie, którzy - kładę nacisk na słowo „którzy” - są złodziejami - nie orzekali

- oświadczył polityk PiS.

Zdaniem Stanisława Piotrowicza, "jeśli ktoś się z tym zdaniem nie zgadza, to znaczy, że nie widzi nic złego w tym, ażeby sędziowie będący złodziejami orzekali".

Niektórzy sędziowie narażają się na zarzut braku logiki, byleby tylko uderzyć we mnie

- ocenił poseł.

Być może pani prof. Gersdorf uważa, że sędziów, którzy kradną w ogóle nie ma. Ja mówiłem o patologicznych przypadkach, które były wielokrotnie w mediach pokazywane

- wskazał.

Myślę, że środowisko sędziowskie nie powinno się czuć dotknięte taką wypowiedzią, ale przyłączyć się do oczyszczenia z patologii. Wśród sędziów jest bardzo wielu prawych i szlachetnych ludzi. Wielu dobrych prawników, uczciwych ludzi, ludzi sumienia. Ja mówiłem o marginesie patologii

- dodał Piotrowicz.

Zdaniem posła sędziowie SN doskonale znają zasady logiki, warto więc zadać pytanie - dlaczego w tak absurdalny sposób czynią zarzuty pod jego adresem?

Skutecznie przyczyniam się do reformy wymiaru sprawiedliwości. Jeżeli ktoś liczy na to, że można mnie zastraszyć, że można skutecznie we mnie uderzyć i wyeliminować, to jest w głębokim błędzie. Nic nie sprawi tego, ażebym nie wykonywał swoich obowiązków poselskich.
Obiecywałem społeczeństwu reformę wymiaru sprawiedliwości i dołożę wszelkich starań, ażeby została przeprowadzona do końca

- zakończył Stanisław Piotrowicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tych islamistów skazano na śmierć

/ marseleilia

  

Sąd w Bagdadzie skazał na karę śmierci trzech obywateli Francji, którzy przyłączyli się do działającej w Iraku i Syrii ekstremistycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie - poinformował rzecznik irackiego wymiaru sprawiedliwości.

Wyrok nie jest prawomocny. Według rzecznika, który rozmawiał z korespondentami agencji prasowych na zasadzie nieujawniania jego tożsamości, skazani znajdowali się w grupie 13 francuskich obywateli, przekazanych Irakowi w styczniu przez sprzymierzone z USA Syryjskie Siły Demokratyczne.

Podczas wizyty w Paryżu w lutym prezydent Iraku Barham Salih oświadczył, że wszystkich 13 Francuzów będzie sądzonych zgodnie z prawem irackim. Na razie nie jest jasne, jak na niedzielny wyrok zareaguje Francja, która zniosła u siebie karę śmierci blisko 40 lat temu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl