Tego jeszcze nie grali! Kozłowska w Brukseli broni... Gawłowskiego i Piniora

/ twitter.com/LyudaKozlovska

  

Kozłowska to ma tupet! Szefowa fundacji Otwarty Dialog pojawiła się w Brukseli, gdzie kolejny raz podważała dobre imię Polski. Dość nieoczekiwanie, zaprezentowała też zupełnie nowe stanowisko. Stanęła w obronie... sędziego Igora Tulei czy podejrzanych o korupcję polityków Stanisława Gawłowskiego i Józefa Piniora.

Kozłowska zorganizowała konferencję prasową w Brukseli, a po niej wzięła udział w otwartym spotkaniu w Parlamencie Europejskim prowadzonym przez Verhofstadta.

Oczywiście na konferencji nie mogło zabraknąć szkalowania Polski, ze szczególnym uwzględnieniem demokratycznie wybranej władzy. Jak mówiła Kozłowska na tym spotkaniu, obecnie w Polsce „nękanie i represje działaczy nie mają absolutnie precedensu od czasu upadku komunizmu w 1989 roku”. Wskazała, że pod presją znaleźli się m.in. działacze na rzecz praw kobiet i ruchy antyfaszystowskie, a także zwykli obywatele, którzy rzekomo wyrażają swoje obawy.

Dodała, że w Polsce również sędziowie, którzy odmawiają poddania się wpływom politycznym, „stają w obliczu konsekwencji dyscyplinarnych ze strony nowo mianowanych prezesów sądów, podporządkowanych kontroli ministra sprawiedliwości i podobnie zależnej Krajowej Rady Sądownictwa”. Autorytety, jakie podała, mówią same za siebie...

„W najcięższych przypadkach podlegają nawet zarzutom karnym. Wśród nich są sędziowie Dominik Czeszkiewicz, Igor Tuleya i Waldemar Żurek. Poważne wątpliwości dotyczą przypadków ściganych polityków opozycji, członków Platformy Obywatelskiej, takich jak poseł Stanisław Gawłowski czy były senator Józef Pinior”

– powiedziała.

Kozłowska tak się rozpędziła, że zaczęła wskazywać na prawo, jakie według niej powinna ustanowić Unia Europejska.  Jak stwierdziła, Unia musi ustanowić skuteczny mechanizm prawny, aby zapobiec... nadużywaniu Systemu Informacyjnego Schengen (tego samego, do którego została wpisana przez Polskę z najwyższym alertem) w przyszłości „przez nieliberalne, opresyjne rządy państw członkowskich”.

Wtórował jej Guy Verhofstadt. Jeden z największych krytyków Polski w Unii Europejskiej powiedział, że wpisanie Kozłowskiej do SIS jest nadużyciem tego systemu. Jak dodał, powinna być ona z tego systemu wykreślona. „SIS jest wykorzystywane przeciwko politycznym oponentom” – zaznaczył. Podkreślił, że w tym przypadku jest to „broń politycznej opresji”.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych informowało wcześniej, że decyzja o wpisaniu Kozłowskiej do SIS była podyktowana materiałem zebranym przez ABW, który "nie pozostawia wątpliwości" co do nieprzejrzystości źródeł finansujących Fundację Otwarty Dialog. MSZ zaznaczył, że polskie służby otrzymały również istotne informacje od służb partnerskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl