Koronka do Miłosierdzia na ulicach

/ By Wald-Burger8 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39833724

  

W kilkuset miastach świata w piątek o godz. 15.00, w 10. rocznicę beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny ks. Michała Sopoćki, wierni odmówią na skrzyżowaniach ulic koronkę do Bożego Miłosierdzia – podał zespół Iskra Bożego Miłosierdzia.

Akcję "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" zainicjował opiekun duchowy działającego przy parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia jezuita o. Remigiusz Recław.

Pierwsza koronka odbyła się w Łodzi na 111 skrzyżowaniach i zgromadziła kilkaset osób. Jak czytamy na stronie internetowej wydarzenia, w tym roku udział zgłosiło ponad 200 miast z Polski. Modlitwa odbędzie się m.in. w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Zielonej Górze, Wrocławiu i w Piotrkowie Trybunalskim. W niektórych z nich odmawiana będzie w kilku miejscach. W Krakowie wierni pomodlą się m.in. na placu przed kościołem św. Kazimierza Królewicza z Krakowa, na placu Centralnym obok pomnika "Solidarności", na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Zuchów oraz na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Struga.

W Warszawie modlitwa odbędzie się u zbiegu al. Niepodległości i ul. Domaniewskiej, obok stacji metra Wilanowska, na skrzyżowaniach al. Lotników i ul. Kaczmarskiego oraz ulic Gotarda i Gintrowskiego, a także na skrzyżowaniu ulic Dobra i Tamka. Modlitwa odbędzie się też przy kościele św. Stanisława Biskupa, przy wejściu do metra Marymont od strony ul. Gdańskiej i pod krzyżem przy wejściu do metra Marymont od strony ul. Gdańskiej.

Do akcji dołączyły także grupy z Belgii, Niemiec, Włoch, Litwy, Słowacji, Kanady, Haiti, Argentyny, USA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Australii, Izraela i z Japonii.

Jak informują organizatorzy, uczestnicy akcji modlić się będą w tym roku o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Polski, Kościoła i świata oraz "za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą". Dodają, że w akcję może włączyć się każdy.

Aby to zrobić, wystarczy znaleźć się o godz. 15 na skrzyżowaniu i łącząc się duchowo z innymi, odmówić samotnie lub w grupie Koronkę do Bożego Miłosierdzia

 – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wydarzenia. Organizatorzy zaznaczyli, że uczestnicy organizują się spontanicznie przy pomocy plakatów, e-maili, SMS-ów, ogłoszeń w lokalnej prasie, na portalach społecznościowych lub przez ogłoszenia parafialne.

- Może właśnie ten kwadrans wspólnego wołania w Godzinie Miłosierdzia do Boga Przedwiecznego roznieci iskry wiary, nadziei i miłości w letnich ludzkich sercach

 – napisali organizatorzy. Podkreślili, że informację o dołączeniu do akcji należy przesłać na adres iskra111@onet.eu.

Wydarzenie patronatem honorowym objął metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Wykaz miejsc, w których odmawiana będzie koronka jest dostępny na stronie internetowej www.iskra.info.pl.

Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą Jezus Chrystus miał podyktować św. siostrze Faustynie Kowalskiej w czasie prywatnego objawienia 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie. Koronkę najczęściej odmawia się o godz. 15.00, w godzinę śmierci Jezusa.

Ks. Michał Sopoćko był spowiednikiem św. s. Faustyny Kowalskiej i propagatorem kultu Miłosierdzia Bożego. W 1941 r. założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Papież Benedykt XVI beatyfikował go 28 września 2008 w Białymstoku

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poeta oskarża: UE dokonuje siłowej transfuzji chorej krwi do zdrowego polskiego organizmu - WIDEO

Maciej Rembarz / niezalezna.pl

  

Jesteś dumny, że skończyłeś polonistykę w PRL? Gówno, chłopcze! Skończyłeś skrócony kurs polonistyczny, napisany przez agitatorów. Inteligencja nie może być wiernopoddańcza i przytakiwać dobrze uposażonym urzędnikom. Mówią, że mamy cieszyć się wolnością. A stajemy się co raz bardziej zniewoleni. Myślimy jakimiś stemplami brukselskimi, które nam na tyłkach odciskają. Powtarzamy cudze marzenia, cudze pragnienia, cudze chęci. Gdy wyzbędziemy się własnych snów, niewiele nam zostanie – mówi poeta Maciej Rembarz. Przed bagnem elit III RP uciekł do Puszczy Noteckiej, gdzie hoduje kozy. Odnalazł go tam Piotr Lisiewicz, a unikalną rozmowę z poetą obejrzeć można poniżej.

Macieja Rembarza słuchać można godzinami.

Fascynujemy się wielkimi oryginałami w polskiej kulturze, jak Witkacy, Sergiusz Piasecki czy Marek Hłasko. A nie wiemy, że tacy żyją i dziś, gardząc tanią popularnością. Taką legendą jest Maciej Rembarz, który siedział w więzieniu, pracował w ZOO i sprzedawał miody na Rynku Jeżyckim. A teraz zaszył się w puszczy i pisze wiersze, o których nie mówi się na salonach, a kiedyś zostaną uznane za może najlepsze, co dziś powstaje. Taki jest tomik „Wiersze z oddechu Przybyszewskiej”

– mówi Piotr Lisiewicz, który wyciągnął poetę z puszczy.

Za komuny wyrzucono go ze szkoły, bo mówił uczniom prawdę o Katyniu. W komunizmie pisał do szuflady, w III RP jego pierwsze tomiki uznano za sensację, wydał je „Czas Kultury”, któremu szefował Rafał Grupiński. Ale szybko zaczął oddalać się od tego świata.

Już wtedy zauważyłem, że to środowisko literackie tak trochę „kląska”. To są takie słowicze trele, słodkie, ale co raz słabsze. Bez świeżego powietrza bazaru, kultura nie ma szans

– wspomina.

Po 2010 r. nazywa siebie „sektą smoleńską”. Konformizm elit III RP uznał za stan nie do zniesienia. Dziś mówi:

Myślę, że to co wyprawia z nami UE, to taka siłowa transfuzja. Przepompowywanie chorej krwi do zdrowego organizmu. Tak zwana polska inteligencja – tak zwana, bo jej daleko do prawdziwej – po prostu idzie jak cielęta a rzeź. Ufa. To jest jakoś epidemia, amnezja dziwna, która nie potrafi wyciągnąć wniosków, nie pamięta co to jest zależność. Powstała taka melasa, której ani nie można kopnąć w dupę, ani wyrzucić za drzwi. No bo to jest coś nieokreślonego.

Obejrzyj poniżej mocną rozmowę z Maciejem Rembarzem:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl