Kamery uchwyciły niespodziewaną pogawędkę. O czym prezydent Duda rozmawiał z Tuskiem w ONZ?

- Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska wczoraj w siedzibie ONZ miała charakter nieformalny i prywatny - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Duda i Tusk uczestniczyli wczoraj w nowojorskiej siedzibie ONZ w spotkaniu pod przewodnictwem sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa poświęconym przyjęciu deklaracji "Action for Peacekeeping". Kamery i fotoreporterzy uchwycili jak w oczekiwaniu na swoją kolej do wygłoszenia wystąpienia prezydent Duda i przewodniczący Tusk rozmawiają.

Szef gabinetu prezydenta był później pytany przez polskich dziennikarzy, czy wie czego dotyczyła rozmowa polityków. Szczerski powiedział, że "rzeczywiście rozmowa się odbyła, co uchwyciły też kamery, niemniej była to rozmowa prywatna".

- Gdybym powiedział o czym ona była, stałaby się ona rozmowa publiczną; gdyby to była rozmowa publiczna pewnie jej przebieg i charakter byłby tez inny, ale z racji tego, że była rozmową prywatną i nieoficjalną to też to, co państwo zarejestrowaliście jako obrazki, jest własnością obu panów i dopóki nikt nie upoważni nas do tego żeby tę treść przekazywać, to utrzymajmy charakter nieformalny, prywatny tej rozmowy

 - zaznaczył prezydencki minister.

 


Źródło: PAP, Twitter, niezalezna.pl

#Zgromadzenie Ogólne ONZ #Donald Tusk #Andrzej Duda

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo