Marcin Horała to wyróżniający się polityk w Sejmie, bardzo ciężko pracujący, ale od zawsze związany z miastem Gdynia. Gdynia dla Marcina Horały zawsze była najważniejsza. I wiem, że pomimo tego, iż jest wyróżniającym się politykiem w Sejmie, marzy o tym, żeby pracować dla swojego miasta, któremu poświęcił swoje serce. To właśnie dla Gdyni Marcin jest w stanie zrobić naprawdę wiele i pokazać, że miasto to może wejść na zupełnie nowe tory -- powiedziała na konferencji prasowej w Gdyni, przewodnicząca Partii Republikańskiej, posłanka Anna Siarkowska (PiS).

Dodała, że wspólną cechą poglądów Horały ze środowiskiem republikańskim jest "troska o dobro wspólne".

To będzie prezydent, który to dobro wspólne będzie potrafił identyfikować, oceniać należycie, troszczyć się o nie oraz skutecznie o nie zabiegać. Wierzę głęboko w to, że Marcin Horała będzie dobrym prezydentem Gdyni i w imieniu środowiska republikańskiego chciałabym mu przekazać nasze poparcie -- podkreśliła.

Horała poinformował, że rzecznikiem prasowym jego kampanii wyborczej został Maciej Grajewski, pełnomocnik Partii Republikańskiej w Trójmieście, prawnik i kandydat z listy Zjednoczonej Prawicy do Rady Miasta Gdyni. Zapowiedział też, że w przypadku swojego zwycięstwa wyborczego doprowadzi do zbudowania w Gdyni strzelnicy, w ramach programu ministerstwa obrony narodowej "Strzelnica w powiecie".

Przed konferencją prasową w Gdyni z udziałem Horały szefowa Partii Republikańskiej poparła też w Gdańsku Kacpra Płażyńskiego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta.

Pan Płażyński jest z naszym środowiskiem od dawna związany. Podobnie jak my rozumie politykę jako roztropną troskę o dobro wspólne -- powiedziała Siarkowska.