Opole: pobicie Turka znów na wokandzie

/ vanna44

  

Przed Sądem Okręgowym w Opolu ponownie rozpoczął się proces 29-letniego Krzysztofa P., oskarżonego o napaść na Turka na tle narodowościowym.

Aktem oskarżenia objęte są zdarzenia z maja ubiegłego roku. Według ustaleń śledztwa podsądny miał urządzić awanturę w prowadzonym przez obywatela Turcji lokalu z kebabem w Strzelcach Opolskich. Oskarżony wszedł do lokalu, obrażał pracowników, uderzył jednego z nich w twarz, a na koniec oddał mocz na ściany pomieszczenia.

Oskarżony tłumaczył przed sądem, że nic nie pamięta z tamtych wydarzeń, bo był pijany. Zapewniał, że nie jest rasistą i nie ma nic przeciwko obcokrajowcom.

Prokuratura zakwalifikowała czyny Krzysztofa P. jako napaść na tle narodowościowym i zażądała kary mieszanej: trzech miesięcy pozbawienia wolności i 14 miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych. W marcu tego roku Sąd Okręgowy uznał, że był to zwykły wybryk chuligański i wymierzył oskarżonemu karę dwóch miesięcy pozbawienia wolności.

Od nieprawomocnego wyroku odwołał się oskarżyciel. Sąd apelacyjny przyznał mu rację i przesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja: utrzymano wyrok ws. Polaka

Zdjęcie ilustracyjne / apreklama

  

Sąd Najwyższy Rosji utrzymał w mocy wyrok dla obywatela RP, oskarżonego o szpiegostwo i skazanego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - podała w poniedziałek agencja TASS, powołując się na służby prasowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Służby prasowe FSB poinformowały, że apelację Sąd Najwyższy rozpatrzył 12 września i uznał, że wyrok 14 lat pozbawienia wolności jest zgodny z prawem i uzasadniony.

[polecam:https://niezalezna.pl/277147-polak-skazany-w-rosji-na-14-lat-kolonii-karnej-polskie-msz-pomaga-mezczyznie-i-jego-rodzinie]

Wyrok zapadł 25 czerwca przed sądem w Moskwie. Według informacji mediów rosyjskich Polaka uznano za winnego usiłowania pozyskania tajnych części uzbrojenia - zestawu rakietowego S-300. Komunikat FSB głosił, że w toku śledztwa ustalono, iż zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl