Salwy ognia na poligonie w Ustce

/ mat. 12. BZ / https://12bz.wp.mil.pl/pl/galleries/fotogaleria-fotop/nadmorska-szkoa-ognia-f/

  

Do 28 września pododdziały 12. Brygady Zmechanizowanej prowadzą szkolenie na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.

Jak podaje oficjalny portal 12. BZ., po przemieszczeniu do wyznaczonego rejonu i zorganizowaniu obozowiska każdy z pododdziałów rozpoczął szkolenie według ściśle określonego planu. Żołnierze uczestniczą przede wszystkim w zajęciach ze szkolenia ogniowego i taktyki. Każdy doskonali swoje umiejętności niezbędne do wykonywania zadań na zajmowanym stanowisku służbowym.

W ramach ćwiczeń taktyczno-specjalistycznych pododdziały dywizjonu przeciwlotniczego 12. Brygady Zmechanizowanej wykonują zadania bojowe polegające na zwalczaniu nisko lecących środków napadu powietrznego. Przeciwlotnicy oprócz zadań ogniowych, prowadzą także osłonę pododdziałów zmechanizowanych i zmotoryzowanych. Wspólne manewry potwierdzają wysokie umiejętności bojowe ćwiczących pododdziałów

 – powiedział dowódca dywizjonu przeciwlotniczego ppłk Dariusz Medziński, cytowany przez oficjalny portal brygady.

Kierowanie ogniem w obronie na odcinku wybrzeża w dzień i w nocy, strzelanie do celów nawodnych  – to tylko kilka z wielu zadań, jakie wykonują żołnierze pododdziałów ogólnowojskowych Błękitnej Brygady. Szkolenie poligonowe na CPSP Ustka, które zakończy się 28 września, stanowi doskonały przykład współdziałania pododdziałów ogólnowojskowych z pododdziałami przeciwlotniczymi 12. BZ - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 12. BZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Pięciolatek w ciężkim stanie. Spadł na niego konar

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/markusspiske

  

Pięcioletni chłopiec został ranny w czasie wycinki drzew. Jak poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, jego stan określa się jako ciężki.

Do zdarzenia doszło podczas wycinki w lesie koło Niemodlina. Chłopiec był pod opieką swojego 28-letniego ojca. W pewnym momencie na dziecko spadł konar drzewa. Ojciec wezwał karetkę pogotowia, które przewiozło rannego do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Jak informuje policja, wycinka była legalna, a ojciec był trzeźwy. Obecnie prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego narażenia na utratę życia, zdrowia, bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl