Wassermann zapowiada plaże w Krakowie

/ pixabay.com/12019/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, "Kraków odwróci się do Wisły". Zapowiedziała m.in. budowę publicznych basenów, plaż i mariny oraz stałej wystawy budownictwa energooszczędnego.

Wassermann podczas briefingu prasowego przedstawiła swój program, dotyczący zagospodarowania bulwarów wiślanych w Krakowie.

Mam wrażenie, ale też (ma je) wielu krakowian, że walory i możliwości, które daje Wisła są przez miasto Kraków niewykorzystywane, albo wykorzystywane w bardzo niewielkim zakresie, a przecież jest możliwość, żebyśmy uczynili z tego wielki atut dla naszego miasta, wielką atrakcję dla mieszkańców – stąd nasz pomysł "odwróćmy miasto do Wisły"

- mówiła kandydatka Zjednoczonej Prawicy.

Zapewniła, że jej wizja zagospodarowania bulwarów wiślanych jest dopracowana technicznie i finansowo. Przy jej tworzeniu – zaznaczyła – korzystano ze sprawdzonych rozwiązań, wdrożonych z powodzeniem przez takie metropolie, jak: Paryż, Praga, Bruksela czy Rzym. Tereny, gdzie miałyby powstać proponowane projekty, obejmują praktycznie całe miasto, od toru kajakowego "Kolna" w okolicach Tyńca, po tzw. lasek mogilski w Nowej Hucie.

Wśród propozycji na zagospodarowanie brzegów Wisły przedstawionych przez Wassermann jest 8-10 ogólnodostępnych plaż z basenami, ze strefą rekreacyjną z placami zabaw, alejkami dla rowerzystów i rolkarzy oraz małą gastronomią.

Jeśli zostanę prezydentem, to mam taki ambitny plan, ale według fachowców możliwy do zrealizowania, aby pierwszy taki basen powstał już w przyszłym roku

- zapowiedziała kandydatka.

Przy bulwarach na Zabłociu – mówiła – miałaby powstać nowoczesna marina z siedzibami policji, WOPR, szkółkami żeglarskimi, warsztatami szkutniczymi i sklepami wodniackimi. "Uważam że Kraków stać na to, żeby mieć piękną marinę z prawdziwego zdarzenia" - oceniła Wassermann.

Na terenach zalewowych w Nowej Hucie, Wassermann zapowiedziała utworzenie stałej wystawy budownictwa energooszczędnego, na której byłyby prezentowane wzorcowe budynki. "To projekt budujący pozytywny wizerunek i prestiż Krakowa, jako miasta nauki i innowacyjności" - oceniła kandydatka.

Według niej, wystawa taka przyniesie miastu "prestiż i możliwość przyciągnięcia wielu wspaniałych konstruktorów". Wassermann zapowiedziała, że chciałaby, aby obiekt organizował krajowe i międzynarodowe wystawy i konkursy.

Radny miasta Krakowa Mariusz Kękuś, który doradza kandydatce w kwestii zagospodarowania bulwarów wiślanych ocenił, że "bulwary wiślane w wydaniu (obecnego prezydenta miasta) Jacka Majchrowskiego są nudne, niebezpieczne, bo niedoświetlone, są martwe".

Możemy mieć tylko żal do pana prezydenta, że przez te 16 lat nic w tym kierunku nie zrobił - powiedział.

Jego zdaniem, mieszkańcy Krakowa mają oczekiwanie, żeby mieć miejsce do wypoczynku, rekreacji, ale może to być też miejsce, które bardzo chętnie będą odwiedzali turyści.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czechy: Zmarł przewodniczący Senatu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/blickpixel

  

W wieku 72 lat zmarł przewodniczący Senatu Republiki Czeskiej Jaroslav Kubera. Rzeczniczka Senatu Sue Nguyen powiedziała agencji CTK, że przyczyną śmierci były problemy zdrowotne, szczegółów nie podała.

O śmierci Kubery poinformował na Twitterze Milosz Vystrczil, wiceprzewodniczący Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS), której zmarły był wieloletnim członkiem,.

Kubera był długoletnim samorządowcem w Cieplicach w północno-zachodnich Czechach i w tym mieście zmarł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts