Nitras obiecuje in vitro i wiedzę o seksie

/ Official flickr of Sławomir Nitras; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

  

Rozwój Szczecina poprzez... in vitro i seksedukację? To nie żart. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina Sławomir Nitras zadeklarował, że jeżeli wygra wybory, to miasto dofinansuje zabiegi in vitro i zadba o wychowanie seksualne. Według przedstawicielek Koalicji program Nitrasa to gwarancja rozwoju stolicy Pomorza Zachodniego.

Do Szczecina przyjechały liderki Koalicji Obywatelskiej: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i przewodnicząca Inicjatywy Polska Barbara Nowacka, aby wesprzeć kampanię Sławomira Nitrasa.

Jak oceniła Kidawa-Błońska, Nitras jest najlepszym kandydatem na prezydenta Szczecina, który daje gwarancje, że miasto będzie rozwijało się wspaniale i będzie dumą dla wszystkich.

Lubnauer przekonywała, że "Szczecin musi mieć nowy impuls, nową energię i ludzi, którzy można nawet powiedzieć są bezczelnie odważni, jak Sławomir Nitras, ludzi, którzy potrafią ściągnąć tu inwestorów, postawić na prawdziwe inwestycje, a nie rdzewiejącą od 15 miesięcy stępkę". Jej zdaniem, miasto potrzebuje innej drogi rozwoju. 

Nowacka powiedziała z kolei, że Szczecin w ciągu kilku lat bardzo dobrze się rozwinął. Więc jak to jest? Miasto potrzebuje nowego impulsu i inwestycji, czy się rozwija?

Nitras wygłosił z kolei swoją teorię, że brak infrastruktury społecznej uderza przede wszystkim w kobiety, ponieważ - jak zauważył - to na nich w znacznie większym stopniu niż na mężczyzn spada obowiązek poradzenia sobie w sytuacji, kiedy tej infrastruktury brakuje.

Kandydat na prezydenta Szczecina zapowiedział, że jako prezydent będzie dofinansowywał in vitro. Jak mówił, każdego roku nie mniej niż 300 tys. zł z budżetu miasta będzie przeznaczane na dofinansowanie zabiegów. Zapowiedział także, że "wprowadzi do szkół programy zdrowotne, w tym edukację seksualną, połączoną z edukacją antyprzemocową oraz rzetelną wiedzą na temat antykoncepcji i nowoczesnej medycyny.

Nitras chce także, aby w mieście powstała poradnia, w której kobiety znajdą pomoc medyczną oraz okołomedyczną w szerokim zakresie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ostra potyczka Pence'a z Merkel w Monachium. „Nasi sojusznicy uzależniają się od Wschodu”

Angela Merkel/Mike Pence / Na podst./Daykan com/Gage Skidmore/Flikr.com

  

Podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa wiceprezydent USA Mike Pence ostro skrytykował stanowisko Niemiec ws. budowy gazociągu Nord Stream 2. Wezwał też wszystkie państwa, które dotychczas nie zrobiły, badź zdystansowały się od tego projektu. Kanclerz RFN Angela Merkel, przemawiając przed Pence'm, broniła Nord Stream 2, zaprzeczając opiniom, że nowy gazociąg zwiększy zależność od rosyjskiego gazu.

"Nie możemy zagwarantować obrony Zachodu, jeśli nasi sojusznicy uzależniają się od Wschodu"

- powiedział wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, odnosząc się do Nord Stream 2, łączącego Rosję i Niemcy.

Podziękował tym europejskim krajom, które opowiedziały się przeciwko projektowi. "Chcielibyśmy, żeby inne kraje zrobiły to samo" - podkreślił. [polecam:https://niezalezna.pl/251477-usa-po-raz-kolejny-groza-niemcom-sankcjami-chodzi-o-gazociag-nord-stream-2]

Zaznaczył też, że hasło prezydenta USA Donalda Trumpa "America First", czyli "Ameryka przede wszystkim", nie oznacza "America alone", czyli "Ameryka w pojedynkę".

Dwa lata temu z tego podium mówiłem, że amerykańskie przywództwo w wolnym świecie nie osłabnie nawet na chwilę. "America First" nie oznacza "America Alone". W tym samym roku prezydent Donald Trump stojąc przy pomniku Powstania warszawskiego powiedział: "Podstawowe pytanie naszych czasów brzmi, czy Zachód ma wolę, by przetrwać?". Inaczej mówiąc, czy jesteśmy przywiązani do naszych wartości, żeby bronić ich za wszelką cenę? Czy mamy dość szacunku dla naszych obywateli, by chronić naszych granic? Czy mamy pragnienie i odwagę, by zachować naszą cywilizację w obliczu tych, którzy chcą ją obalić i zniszczyć?

- wyliczał Mike Pence.

"Dziś jako wiceprezydent USA mogę z dumą ogłosić, że pod przywództwem prezydenta Donalda Trumpa, USA odpowiedziały na to pytanie nie tylko słowami, ale czynami. Dziś Ameryka jest silniejsza niż kiedykolwiek. Ameryka ponownie jest liderem na światowej scenie"

- ocenił.

Kanclerz RFN Angela Merkel, przemawiając przed Pence'm, broniła Nord Stream 2, zaprzeczając opiniom, że nowy gazociąg zwiększy zależność od rosyjskiego gazu. [polecam:https://niezalezna.pl/246088-mocne-slowa-pod-adresem-niemiec-nikt-nie-wierzy-ze-nord-stream-2-to-projekt-biznesowy]

"Skoro rosyjski gaz wprowadziliśmy w znacznym zakresie podczas zimnej wojny, nie rozumiem, dlaczego obecnie czasy miałyby być na tyle gorsze, żebyśmy nie mówili o Rosji jako partnerze"

- dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl