KNF pod lupą CBA

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne wzięło pod lupę Komisję Nadzoru Finansowego. Jak napisał „Dziennik Gazeta Prawna”, na skutek inicjatywy szefa tej kluczowej dla bezpieczeństwa ekonomicznego kraju instytucji Marka Chrzanowskiego. Zdecydował się on twardo i odważnie zareagować na krążące informacje o niejasnych powiązaniach urzędników KNF z nadzorowanym przez nich rynkiem finansowym.

Pośrednikami w tych relacjach, według różnych doniesień, miały być kancelarie prawne. Nazwę jednej z nich wymienił „DGP”. Sprawa jest bardzo poważna i nie można jej bagatelizować, ponieważ nie tylko decyzje KNF, ale także wiedza gromadzona przez urząd jest dla niektórych instytucji z rynku bezcenna. Jeśli CBA uda się znaleźć dowody, że dochodziło do korupcji urzędników KNF, wówczas sprawa może wstrząsnąć rynkiem finansowym. Czekamy więc na efekty pracy agentów Biura.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts