Kornel Morawiecki o kulisach afery na listach wyborczych: „To zaplanowana prowokacja”

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Nie milkną echa afery wokół list wyborczych Wolnych i Solidarnych. Głos w sprawie zabrał sam lider formacji – Kornel Morawiecki, który na antenie Telewizji Republika oznajmił, że wszystko nosi znamiona zaplanowanej prowokacji, więc sprawa już jest zgłoszona policji

W mediach pojawiła się informacja, że członkowie Wolnych i Solidarnych Kornela Morawieckiego próbowali zarejestrować listę wyborczą z podpisami zmarłych osób. Komisja zakwestionowała 198 podpisów z 200.

Do sprawy na antenie Telewizji Republika odniósł się sam Kornel Morawiecki.

- Padliśmy ofiarą zaplanowanej prowokacji. Te dane były specjalnie fałszowane. Zgłosiliśmy tę sprawę na policję. Trzeba przeprowadzić śledztwo [...] Chcemy być znaczącą siłą polityczną. Nie ukrywam, że moglibyśmy być uzupełnieniem obozu rządzącego. Chciałbym być koalicjantem. To byłoby bardzo niedobre dla Polski, gdyby obecny rząd utracił większość konstytucyjną. Poza tym, ta walka tych dwóch obozów jest bardzo niszcząca dla Polski – mówił.

Pytany wcześniej przez dziennikarzy w Sejmie o całą sprawę, Kornel Morawiecki wskazywał właśnie na możliwość próby dyskredytacji ugrupowania, którym kieruje.

- Może w naszych strukturach byli ludzie, którzy chcieli nam zaszkodzić – mówił marszałek senior.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Młodzi Polacy skazani za terroryzm

/ fot. YouTube/mat.pras.

  

19-letni Polak Michał Sz. i mający polskie korzenie 18-letni Oskar D.-K. zostali skazani na kary więzienia na mocy przepisów o zwalczaniu terroryzmu za zachęcanie do zamordowania księcia Harry'ego za "zdradę rasy" przez małżeństwo z Meghan Markle.

Sz. został skazany na cztery lata i trzy miesiące więzienia dla młodocianych przestępców, a urodzony w Wielkiej Brytanii D.-K. na 18 miesięcy uczestnictwa w programie zakładającym krótkotrwałe pozbawienie wolności, a następnie ograniczenie wolności i resocjalizację pod ścisłą kontrolą specjalistów z zakładu poprawczego.

Nastolatkowie byli zaangażowani w działalność neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division, która m.in. wychwalała norweskiego masowego mordercę Andersa Breivika oraz Adolfa Hitlera, a także wzywała do egzekucji białych kobiet umawiających się z niebiałymi mężczyznami.

Telewizja BBC, która w 2018 roku ujawniła istnienie Sonnenkrieg Division, poinformowała, że Sz. używał fałszywego konta w mediach społecznościowych, na którym publikował materiały nawołujące do "systematycznej rzezi" kobiet oraz gwałtów na dzieciach.

19-latek był też w posiadaniu dokumentów zawierających instrukcje budowy ładunków wybuchowych oraz przeprowadzenia ataków terrorystycznych, a także podręcznika napisanego przez rasistowskie grupy wyznające wyższość białej rasy.

Pozyskane przez śledczych materiały propagandowe i zapisy dyskusji z komunikatorów internetowych zawierały elementy "ekstremalnej mizoginii, wychwalania terroryzmu dżihadystów i brutalnego satanizmu". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl