Kto zdobędzie Złotą Piłkę? Wiemy, kiedy poznamy zwycięzcę

/ By Fanny Schertzer - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26637704

  

Nazwisko zdobywcy Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika 2018 roku w plebiscycie "France Football" będzie ogłoszone 3 grudnia - poinformowano w poniedziałek. Wówczas zostaną po raz pierwszy przyznane też nagrody dla najlepszej piłkarki oraz gracza do 21 lat.

Lista 30 nominowanych piłkarzy do nagrody głównej, a także 15 zawodniczek, ma zostać podana 8 października. Wówczas również ogłoszona będzie lista młodzieżowców.

Jak przyznał Pascal Ferre, redaktor naczelny magazynu, piłka nożna kobiet rozwinęła się tak bardzo w ostatnich latach, że logicznym krokiem było stworzenia nowej nagrody.

"France Football" przyznaje Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika od 1956 roku. W latach 2010-2015 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego gracza Złotą Piłką FIFA, ale od 2016 roku plebiscyty znów prowadzone są oddzielnie. Francuski magazyn wybiera najlepszego piłkarza grającego w Europie.

W 2017 roku Złotą Piłkę otrzymał Portugalczyk Cristiano Ronaldo. To był jego piąty triumf. Wcześniej uhonorowano go za 2008, 2013, 2014 i 2016 rok.

Finałowa gala odbędzie się 3 grudnia w Paryżu.

Tymczasem zwycięzcy w plebiscycie FIFA zostaną wyłonieni już w poniedziałkowy wieczór w Londynie. W finałowej trójce najważniejszej kategorii znaleźli się wspomniany Ronaldo, Egipcjanin Mohamed Salah i Chorwat Luka Modric.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Mazowsze: Uruchomiono izolatoria dla zakażonych

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/@SharonMcCutcheon

  

W Płocku, Siedlcach i w Warszawie uruchomiono izolatoria dla zakażonych koronawirusem, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji - podaje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Ponadto hotele udostępniają pokoje dla personelu medycznego.

Izolatoria są w pobliżu szpitali z oddziałami zakaźnymi. Trafiają do nich pacjenci kierowani przez lekarzy z jednoimiennych szpitali zakaźnych i ze szpitali, w których strukturze działa oddział zakaźny. Mają tam zapewnioną opiekę medyczną i posiłki.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki podaje, że dotychczas izolatoria uruchomiono dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku w Domu Studenta w Płocku przy Misjonarskiej i dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach w Domu Studenta w Siedlcach przy Żytniej.

Z kolei izolatorium dla osób kierowanych przez Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie zorganizowano w hotelu Warsaw River View Wybrzeże Kościuszkowskie. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA organizuje izolatorium w budynku na terenie szpitala.

Do izolatoriów są kierowane:

  • osoby chore na infekcję COVID-19 o łagodnym przebiegu, niewymagające leczenia w szpitalu
  • osoby, u których podejrzewa się zachorowanie (zostały skierowane przez lekarza do leczenia lub diagnostyki laboratoryjnej w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w izolacji poza szpitalem)
  • osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, ale ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka (np. osoby starsze, z obniżoną odpornością) nie powinny w nim przebywać, a także osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, lecz z innych przyczyn nie mogą poddać się jej w miejscu zamieszkania.

Pacjent opuszcza izolatorium wyłącznie na podstawie wypisu, po uzyskaniu dwukrotnego wyniku ujemnego testów diagnostycznych. Pomieszczenia, które zajmował, po wypisaniu każdorazowo będą szczegółowo dezynfekowane i przygotowane na przyjęcie nowych osób.

Koszty pobytu pacjenta w izolatorium pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. NFZ przekaże pieniądze podmiotom leczniczym (szpitalom), które, gdy izolatorium jest w obiekcie podmiotu zewnętrznego (np. hotelu), rozliczą się z tym podmiotem.

Urząd podaje, że powstają też hotele dla medyków. Hotel Courtyard by Marriott udostępnił pokoje dla personelu Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, a Warsaw River View Wybrzeże Kościuszkowskie dla personelu Wojskowego Instytutu Medycznego. Hotele udostępniły kadrze medycznej miejsca w pokojach z łazienkami. Koszty w całości poniesie spółka Polski Holding Hotelowy.

Urząd wojewódzki zapowiada, że w najbliższych dniach na Mazowszu będą uruchamiane kolejne izolatoria i hotele dla medyków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts