Rzeszów: były rektor za kandydatem PiS

/ Daniel.zolopa; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

  

Były rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, były wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, senator Aleksander Bobko poprał kandydaturę posła Wojciecha Buczaka z PiS na prezydenta Rzeszowa. Powiedział, że miasto "potrzebuje nowego pomysłu, nowego otwarcia".

Bobko wraz z Buczakiem wystąpili na wspólnej konferencji prasowej.

"Z dużą satysfakcją przyjąłem decyzje zarówno Prawa i Sprawiedliwości, jak i pana posła o tym, że kandyduje na stanowisko prezydenta Rzeszowa. Obaj z wielkim szacunkiem odnosimy się do głównego konkurenta, do pana Tadeusza Ferenca. Do jego wieloletniego dorobku, do tego co zrobił w Rzeszowie przez ostatnie 16 lat, ale stoimy na stanowisku - jestem o tym silnie przekonany - że Rzeszów potrzebuje nowego pomysłu, nowego otwarcia"

- mówił prof. Bobko.

Dodał, że "dobre rzeczy należy kontynuować, tych rzeczy jest niemało". "Natomiast jest czas na nowe pomysły, jest czas na nowego prezydenta. Osobowość pana posła, jego dotychczasowy dorobek, moim zdaniem, dają ogromne nadzieje na to, że Rzeszów może mieć dobrego, nowego prezydenta, z nowymi pomysłami" - podkreślił.

Bobko wyraził przekonanie, że "te kilka tygodnie, które są przed nami to będzie okres szlachetnej rywalizacji". "Nie będzie brudnej, nie będzie negatywnej kampanii" - zauważył.

Według niego, konkurenci będą do siebie odnosili się "z szacunkiem, a mieszkańcy Rzeszowa będą mieli dobrą możliwość dokonania racjonalnego i dobrego wyboru". "Ja mieszkańcom Rzeszowa rekomenduje kandydaturę pana posła Wojciecha Buczaka" - podkreślił.

W trakcie konferencji prasowej Bobko przypomniał, że z kandydatem PiS współpracuje od "ćwierć wieku".

Dziękując za poparcie Buczak zaznaczył, że kandydując nie chce dzielić środowisk. "Moją rolą jest jednoczyć wszystkie dobre siły, wszystkich dobrych ludzi. Jednoczyć ich kompetencje i możliwości do tego, żeby Rzeszów rozwijał się jak najlepiej" - powiedział.

Buczak w przeszłości był m.in. przewodniczącym regionu rzeszowskiego NSZZ "Solidarność" i wicemarszałkiem województwa podkarpackiego. Od 2015 r. jest posłem na Sejm.

W nadchodzących wyborach na prezydenta Rzeszowa kontrkandydatem Buczaka będzie rządzący od 2002 r. obecny prezydent miasta Tadeusz Ferenc, popierany przez m.in. Platformę Obywatelską, Nowoczesną, PSL, SLD. W ubiegłym tygodniu start w wyborach zapowiedział również kandydat Kukiz'15 poseł Maciej Masłowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl