Rzeszów: były rektor za kandydatem PiS

/ Daniel.zolopa; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

  

Były rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, były wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, senator Aleksander Bobko poprał kandydaturę posła Wojciecha Buczaka z PiS na prezydenta Rzeszowa. Powiedział, że miasto "potrzebuje nowego pomysłu, nowego otwarcia".

Bobko wraz z Buczakiem wystąpili na wspólnej konferencji prasowej.

"Z dużą satysfakcją przyjąłem decyzje zarówno Prawa i Sprawiedliwości, jak i pana posła o tym, że kandyduje na stanowisko prezydenta Rzeszowa. Obaj z wielkim szacunkiem odnosimy się do głównego konkurenta, do pana Tadeusza Ferenca. Do jego wieloletniego dorobku, do tego co zrobił w Rzeszowie przez ostatnie 16 lat, ale stoimy na stanowisku - jestem o tym silnie przekonany - że Rzeszów potrzebuje nowego pomysłu, nowego otwarcia"

- mówił prof. Bobko.

Dodał, że "dobre rzeczy należy kontynuować, tych rzeczy jest niemało". "Natomiast jest czas na nowe pomysły, jest czas na nowego prezydenta. Osobowość pana posła, jego dotychczasowy dorobek, moim zdaniem, dają ogromne nadzieje na to, że Rzeszów może mieć dobrego, nowego prezydenta, z nowymi pomysłami" - podkreślił.

Bobko wyraził przekonanie, że "te kilka tygodnie, które są przed nami to będzie okres szlachetnej rywalizacji". "Nie będzie brudnej, nie będzie negatywnej kampanii" - zauważył.

Według niego, konkurenci będą do siebie odnosili się "z szacunkiem, a mieszkańcy Rzeszowa będą mieli dobrą możliwość dokonania racjonalnego i dobrego wyboru". "Ja mieszkańcom Rzeszowa rekomenduje kandydaturę pana posła Wojciecha Buczaka" - podkreślił.

W trakcie konferencji prasowej Bobko przypomniał, że z kandydatem PiS współpracuje od "ćwierć wieku".

Dziękując za poparcie Buczak zaznaczył, że kandydując nie chce dzielić środowisk. "Moją rolą jest jednoczyć wszystkie dobre siły, wszystkich dobrych ludzi. Jednoczyć ich kompetencje i możliwości do tego, żeby Rzeszów rozwijał się jak najlepiej" - powiedział.

Buczak w przeszłości był m.in. przewodniczącym regionu rzeszowskiego NSZZ "Solidarność" i wicemarszałkiem województwa podkarpackiego. Od 2015 r. jest posłem na Sejm.

W nadchodzących wyborach na prezydenta Rzeszowa kontrkandydatem Buczaka będzie rządzący od 2002 r. obecny prezydent miasta Tadeusz Ferenc, popierany przez m.in. Platformę Obywatelską, Nowoczesną, PSL, SLD. W ubiegłym tygodniu start w wyborach zapowiedział również kandydat Kukiz'15 poseł Maciej Masłowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanada chce zakazu terapii osób homoseksualnych. Modlitwa za nie będzie... przestępstwem

/ zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Chrześcijańska psychoterapeutka z Kanady dr. Ann Gillies ostrzega, że ustawa federalna kryminalizująca „terapię konwersyjną” w Kanadzie zakazuje modlitwy i poradnictwa duchowego dla osób z niechcianym pociągiem do osób tej samej płci. „Ostatecznym celem jest uciszenie chrześcijańskiego kościoła w Kanadzie” - twierdzą krytycy ustawy.

„Ma to nas uciszyć. Jest to postępowanie całkowicie totalitarne”- powiedziała emerytowana ekspert w zakresie porad dla osób, które przeżyły skomplikowaną traumę.

„Chodzi o zakazanie ... centralnej służbie Kościoła, która jest nawróceniem… I chodzi o zakazanie posługi złamanym sercom”, powiedziała dr Ann Gillies, autorka książki „Closing the Floodgates”, analizy propagandy promującej rewolucję seksualną.

„I teraz zakazuje się możliwości nawrócenia, nie terapii nawracającej, ale mocy Boga do zmiany ludzi. To naprawdę stanowi istotę tego projektu ”

- mówi.

Gillies powiedziała pastorom i kapłanom podczas spotkania zorganizowanego przez kanadyjską krajową prorodzinną polityczną grupę lobbingową, że wypowiada się na temat Ustawy S-202, ponieważ „ma kontakt ze społecznością LGBTQ od 40 lat”.

Przedmiotowy projekt ustawy federalnej S-202, wprowadzony przez emerytowanego już senatora Serge'a Joyal'ego, a obecnie pod kierunkiem senatora René Cormiera jest aktualnie w drugim czytaniu.

S-202 definiuje „terapię konwersyjną” jako:

wszelkie praktyki, leczenie lub usługi mające na celu zmianę orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej lub wyeliminowanie lub ograniczenie pociągu seksualnego lub zachowań seksualnych między osobami tej samej płci. 

Ta definicja jest tak szeroka, że gdyby uchwalono Ustawę S-202, pastorzy nie mogliby odradzać oglądania homoseksualnej pornografii oraz promować 12-etapowych programów, takich jak Odwaga - które pomagają katolikom a także protestantom, którzy mają pociąg do tej samej płci, żyć w czystości.

Krytycy ustawy zwracają uwagę, że konsekwencją S-202 będzie zakazanie duchowych porad osobom homoseksualnym a także przeprowadzanie egzorcyzmów. Rządowi eksperci zdefiniowali terapię konwersyjną jako „każdą formę terapii, w tym indywidualną terapię rozmową, terapię behawioralną lub awersyjną, terapię grupową, modlitwę duchową, egzorcyzm i / lub terapie medyczne lub lekowe, które mają na celu aktywną zmianę czyjejś orientacji seksualnej, tożsamości płciowej lub wyrażenie płci”.

Gillies podkreśliła, że placówki medyczne, zwłaszcza Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) i Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne (CPA), w pełni stoi za takimi zakazami, od dziesięcioleci i aktywnie „tłumi” badania, które wspierają „opłacalność zmian i że ludzie mogą się zmienić bez szkody dla samego siebie ”- powiedziała Gillies.

„Mylą się. Okłamywali nas przez lata. I nadszedł czas, aby ktoś wstał i mówił o tym” - dodała.

Tymczasem dr Robert Spitzer został zmuszony do wycofania badania z 2001 r., w którym stwierdzono, że 66% mężczyzn i 44% kobiet „osiągnęło dobre funkcjonowanie heteroseksualne” po otrzymaniu leczenia i odpowiedniej terapii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lifesitenews.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts