SLD z problemami w Białymstoku. Niekompletne listy, brak kandydata na prezydenta

/ By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40937042

  

Bez własnego kandydata na prezydenta miasta i z listami jedynie w czterech z pięciu okręgów, wystartuje w wyborach samorządowych w Białymstoku SLD-Lewica Razem. Do podlaskiego sejmiku komitet wystawia pełne listy we wszystkich okręgach.

Dziś SLD zaprezentował w Białymstoku liderów list. Przewodniczący Sojuszu w Podlaskiem Piotr Kusznieruk poinformował, że w stolicy województwa udało się zarejestrować listy w czterech, z pięciu okręgów w wyborach do rady miasta. Liderami są: Janusz Kochan, Wiesław Kobyliński, Wacław Rekść i Sławomir Trochimczyk.

W jednym okręgu listy lewicy nie będzie. Jak mówił Kusznieruk, nie udało się jej uzupełnić po nagłej rezygnacji Wojciech Koronkiewicza. To jedyny radny lewicy obecnej kadencji Rady Miasta Białystok i - do 11 września - kandydat SLD na prezydenta tego miasta. Koronkiewicz zrezygnował jednak z ubiegania się o to stanowisko, a do tego poparł komitet "Inicjatywa dla Białegostoku", który ma własną kandydatkę na prezydenta - Katarzynę Sztop-Rutkowską. Będzie z list tego komitetu startował w wyborach do rady.

"Gdyby Wojtek Koronkiewicz zasygnalizował swoją rezygnację trzy dni wcześniej, mielibyśmy pełne składy. To nam nie dało pola manewru w odtworzeniu listy" - tłumaczył Kusznieruk. Pytany o wybór prezydenta miasta dodał, że na razie nie ma decyzji czy SLD poprze któregoś z kandydatów w sytuacji, gdy nie wystawia własnego.

Liderem jednej z czterech list do sejmiku jest - znany w kraju i za granicą specjalista w dziedzinie in vitro - prof. Marian Szamatowicz. Jest on radnym obecnej kadencji (przez pewien czas nawet przewodniczącym sejmiku) z listy Platformy Obywatelskiej. "Jestem przekonany, że pan profesor ma poglądy bardzo lewicowe od wielu lat i programowo jesteśmy partią, która na pewno pasuje mu bardziej niż PO" - mówił Kusznieruk.

Sam prof. Szamatowicz przyznał, że zamierzał nie startować w wyborach, ale dał się przekonać lewicy, która ma w programie powszechny program in vitro i w tym projekcie Białystok miałby być ważnym ośrodkiem. "Chcę się w to włączyć" - dodał.

Liderzy lewicy w w pozostałych trzech okręgach do sejmiku, to Włodzimierz Pietroczuk (radny obecnej kadencji), Tomasz Mańczuk i Alina Gromadzka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl