Drogi lokalne: ile wyłoży rząd?

/ GertKeijzer

  

Dofinansowanie na drogi lokalne w województwie mazowieckim może sięgnąć 300 mln zł w roku 2019 z Funduszu Dróg Samorządowych - poinformował wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

"Wstępnie oceniamy, że kwota dofinansowania na mazowieckie drogi lokalne może wynieść w roku przyszłym około 300 mln zł"

- powiedział Sipiera.

Dodał, że będzie to oznaczało podwojenie środków na drogi lokalne, gdyż w roku 2018 na ten cel ma zostać wydanych na Mazowszu około 140 mln zł.

Rząd przed tygodniem przyjął projekt ustawy, który umożliwi powstanie Funduszu Dróg Samorządowych. Fundusz ten ma przeznaczyć do 2028 r. 35 mld 745 mln zł głównie na drogi gminne, powiatowe i mosty.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych inwestycje w trasy lokalne będą mogły otrzymać od państwa wsparcie w wysokości do 80 proc. kosztów inwestycji, a dofinansowanie pojedynczego projektu będzie wynosiło do 36 mln zł. Do tej pory wartość dofinansowania nie mogła przekraczać 5 mln zł dla pojedynczego projektu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polak zaatakowany przez niedźwiedzia. Mężczyzna zginął na górze Aragac

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; Alexas_Fotos

  

Obywatel Polski zginął w ataku niedźwiedzia na górze Aragac, najwyższym szczycie Armenii - poinformowało Radio Publiczne Armenii, powołując się na ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych tego kraju.

Turystka z Polski zadzwoniła w sobotę o godz. 14.26 czasu lokalnego (godz. 16.26 w Polsce) pod numer 911, aby poprosić o pomoc, gdy ona i jej przyjaciel zostali zaatakowani przez niedźwiedzia.

Na miejsce natychmiast wysłano ekipę ratowniczą. Również personel medyczny został wkrótce przywieziony na miejsce wypadku helikopterem, dostarczonym przez ministerstwo zdrowia - informuje na swej stronie internetowej armeńskie radio.

Turystów znaleziono ok. godz. 16.30. O godz. 17.15 lekarze stwierdzili zgon 33-letniego mężczyzny z Polski.

Turystkę przetransportowano do pobliskiego Asztaraku, gdzie została przewieziona na policję. Nie było potrzeby hospitalizacji

- informuje armeńska rozgłośnia.

Aragac mierzy 4090 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem kraju; jest to masyw wulkaniczny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl