Zysk chce budowy nowoczesnego parku

/ twitter.com/Tadeusz Zysk

  

Budowę parku technologiczno-innowacyjno-artystycznego zapowiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk. Jego zdaniem obecne władze nie potrafią wykorzystać atutów Poznania i przyciągnąć do miasta inwestorów.

Zysk powiedział na konferencji prasowej, że Poznań mógłby być w pierwszym szeregu miast pod względem rozwoju gospodarczego, jednak "cierpi na nieudolność władz miasta".

- Obecne władze nie potrafią zatrzymać wykształconych, utalentowanych ludzi, nie potrafią zbudować centrów, w których powstawałyby nowe pomysły. Poznań ciągle traci krew, traci ludzi. Najwyższa pora, żeby spiąć te wszystkie czynniki: miasto musi zbudować infrastrukturę, zgromadzić ludzi, zachęcić globalnych graczy – powiedział.

Zysk poinformował, że w najbliższych dniach zaproponuje konkretne miejsce budowy parku technologiczno-innowacyjno-artystycznego, który "skupi ludzi, wykorzysta potencjał lokalny i w bardzo krótkim czasie zacznie przynosić efekty”.

Kandydata na prezydenta wsparła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

- Trudno sobie wyobrazić lepszego kandydata; to ktoś z wizją i wyobraźnią, potrafiący tę wizję przekuć w skuteczną, dobrą realizację. Tadeusz Zysk to dobre nazwisko na Poznań, dobry pomysł na zmianę władzy. Poznań jest wyjątkowym miastem, historyczną wizytówką polskiej przedsiębiorczości, biznesu, sektora bankowego. Pytanie, czy nie pozostaje już tylko historyczną wizytówką - dziś Wrocław, Trójmiasto, Kraków gonią bardzo szybko, zaś w kilku obszarach prześcignęły Poznań - powiedziała.

- To, co dzisiaj jest najważniejszym wyzwaniem dla włodarzy dużych miast w Polsce to zbudowanie podstaw inwestycyjnych pod kolejną perspektywę finansową, gdzie nie będzie tak dużo środków europejskich na realizację ważnych przedsięwzięć infrastrukturalnych, społecznych, na zmianę. Z tym wyzwaniem całkiem nieźle radzą sobie wymienione wcześniej miasta - starają się przyciągać inwestorów, tworzyć warunki atrakcyjne dla lokalnego biznesu – dodała minister.

W opinii Emilewicz, obecny włodarz miasta, ubiegający się o reelekcję Jacek Jaśkowiak (PO), po "brawurowo rozpoczętej kadencji" roztrwonił swój kapitał nieroztropnymi decyzjami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nigeria. Dżihadyści zabili zakładników

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Działająca w Nigerii międzynarodowa organizacja pomocowa Action Against Hunger poinformowała, że dzihadyści zabili czterech jej pracowników, którzy zostali porwani w lipcu br. Przy życiu pozostaje jeszcze jeden z zakładników.

W lipcu sześć osób z organizacji humanitarnej zostało uprowadzonych w pobliżu miasta Damasak w stanie Borno. Uprowadzenia dokonała Zachodnioafrykańska Prowincja Państwa Islamskiego (ISWAP), odłam Boko Haram. Jedna z osób porwanych została zabita we wrześniu.

Wczoraj poinformowano, że dżihadyści zgładzili kolejne cztery osoby mimo apeli Action Against Hunger o uwolnienie zakładników.

- Nasza organizacja potępia te zabójstwa w najostrzejszych słowach i głęboko ubolewa, że nie wykonano wezwań do uwolnienia zakładników

- oświadczono. Jednocześnie ponownie zaapelowano do uwolnienia ostatniej żyjącej porwanej osoby.

Organizacja Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako „zachodnia edukacja to świętokradztwo”, walczy zbrojnie o wprowadzenie szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii. Szariat obowiązuje w północnych stanach kraju, gdzie mieszka najwięcej muzułmanów. 10 lat istnienia Boko Haram w Nigerii pozbawiło życia ok. 30 tys. osób, a ponad 2 mln musiało opuścić swoje domostwa.

Action Against Hunger jest międzynarodową organizacją pozarządową mającą na celu walkę z głodem na świecie. Została założona w 1979 przez grupę francuskich lekarzy, naukowców, dziennikarzy i pisarzy. Obecnie działa w 40 krajach

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl