Akt oskarżenia skierował do sądu Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. 

Jak informują śledczy, oskarżeni to mieszkańcy województwa łódzkiego, z których najstarszy ma 69, a najmłodszy 44 lata. Jak ustalono na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, grupa funkcjonowała głównie na terenie województwa łódzkiego i śląskiego, w przedziale od stycznia 2004 roku do maja 2012 roku. Zajmowała się popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu, w szczególności polegających na dokonywaniu kradzieży z włamaniem ciągników siodłowych z naczepami i samochodów ciężarowych z ładunkiem.

- Sprawcy dokonywali kradzieży zwykle w weekendy, w godzinach nocnych, korzystając z czasu, gdy kierowcy na dłużej pozostawiali swe pojazdy bez nadzoru. Po usunięciu zabezpieczeń, w tym lokalizatorów GPS, pojazdy trafiały do współpracujących z grupą paserów

- podaje prokuratura.

Z ustaleń przeprowadzonego w niniejszej sprawie śledztwa wynika, że oskarżeni dopuścili się co najmniej 77 przestępstw, a łączna wartość skradzionego przez nich mienia wynosi ponad 9 milionów złotych.

Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

- W toku pozostaje postępowanie co do kolejnych sprawców, którzy po 2012 roku dopuścili się czynów przestępczych na terenie Polski i Niemiec

- informuje PK.