Świętokrzyskie: Prawie 30 tys. odbiorców bez prądu

W województwie świętokrzyskim prąd nie dociera do około 30 tys. odbiorców. To skutki wichury, która w nocy z niedzieli na poniedziałek przeszła na regionem. Strażacy interweniowali w 132 przypadkach.

pixabay.com/jplenio/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Jak przekazała Anna Szcześniak z PGE Dystrybucja Skarżysko, na obszarze zarządzanym przez spółkę bez prądu pozostaje około 24 tys. gospodarstw.

Mamy uszkodzonych 31 linii średniego napięcia. Awarie były lokalizowane od samego rana, prace przy usuwaniu tych usterek już trwają

– powiedziała Szcześniak.

W powiatach opatowskim, sandomierskim i staszowskim prąd nie dociera do 5 tys. gospodarstw domowych.

Awarie dotyczą 14 odcinków linii średniego napięcia

– poinformował rzecznik prasowy PGE Dystrybucja Rzeszów Łukasz Boczar.

Silny wiatr, któremu towarzyszyły intensywne opady deszczu, pojawił się w regionie około godz. 3.

Jak powiedział dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach Józef Białogoński, do godz. 7. strażacy interweniowali 132 razy - usuwali głównie połamane konary drzew i przewrócone drzewa z dróg. "Nie ma osób poszkodowanych – to najważniejsze. Nie mamy także informacji, żeby gdzieś były uszkodzone budynki czy zerwane dachy" – dodał.

Dziś IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla siedmiu województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Ponadto w południowej części woj. podlaskiego obowiązuje alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W północnej części woj. zachodniopomorskiego obowiązuje alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#brak prądu #awaria #wichura

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo