Uwaga! Opóźnienia pociągów

Po wichurach wstrzymany został ruch pociągów na Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa. Z powodu uszkodzonego słupa energetycznego firmy Tauron niemożliwy jest przejazd na odcinku Sprowa – Starzyny.

pixabay.com/MichaelGaida/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Przyczyną opóźnień są m.in. złe warunki atmosferyczne, wypadek z udziałem osoby postronnej, czy awaria taboru.

W związku z awarią sieci trakcyjnej na linii Starzyny-Sprowa ruch pociągów został wstrzymany, pociągi skierowano przez Kielce. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów około 120 minut – podano w komunikacie.

 

 

Ok. godziny 5.30 rano na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa na odcinku Sprowa – Starzyny uszkodzenie słupa energetycznego firmy Tauron spowodowało przerwę w ruchu pociągów. Kable przesyłowe Tauronu oparły się na sieci kolejowej

– poinformował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mirosław Siemieniec.

Na miejscu działają ekipy techniczne Tauronu.

Słup średniego napięcia złamał się pod naporem powalonego drzewa. Przewody oparły się o trakcję kolejową. Kończymy już ustawianie nowego słupa – powiedział  rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja S.A. Marcin Marzyński. Linia energetyczna ma być naprawiona ok. g. 12.00.

16 pociągów dalekobieżnych m.in. relacji Kraków – Poznań, Kraków – Warszawa, Gdynia – Kraków, Wrocław – Kraków, Kraków – Szczecin oraz jeden międzynarodowy IC Chopin z Wiednia do Warszawy skierowano zmienioną trasą przez Kielce i Żelisławice. Niektóre pociągi, m.in. rel. Gdynia – Kraków oczekują w Kozłowie na wznowienie ruchu.

W składach PKP Intercity wydawane są dodatkowe napoje. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmienionym czasie przejazdu.

 

Źródło: niezalezna.pl

#PKP #opóźnienia pociągów #utrudnienia #awaria #wypadek

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo