Podczas spotkania zaprezentowani zostali także kandydaci do rady miasta komitetu wyborczego Łukasza Gibały Kraków dla Mieszkańców. Wśród nich są m.in. Artur Ławrowski – ekspert Gibały ds. edukacji, były dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych nr 7 w Krakowie; Mariusz Waszkiewicz i Łukasz Maślona – działacze ekologiczni; Alicja Szczepańska – ekspert ds. równouprawnienia i polityki senioralnej.

Gibała, były poseł PO i Ruchu Palikota, który startuje jako kandydat niezależny, zaznaczył, że jego program wyborczy w 100 procentach jest poświęcony ludziom.

Oni są najważniejsi. Kluczowy jest komfort życia mieszkańców, godziwa i satysfakcjonująca praca, byśmy mieli gdzie odpocząć, spotkać się – mówił kandydat na prezydenta Krakowa.

Krytykował też program wyborczy swego konkurenta, obecnego prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, który startuje m.in. z poparciem Koalicji Obywatelskiej, PSL i SLD. Według Gibały program ten ma trzy rozdziały, przy czym tylko jeden rozdział, czyli 30 proc. programu, jest poświęcony ludziom.

"Im dłużej patrzę, co się dzieje w tej kampanii, tym większą żywię pewność, że ten szalony pościg za pierwszą dwójką +dziwacznych+ kandydatów się nam uda" – powiedział i ocenił, że kandydatka Zjednoczonej Prawicy Małgorzata Wassermann "jest sympatyczną i inteligentną kobietą, ale startuje bo kazał jej prezes jej własnej partii; która nie ma pojęcia o tym mieście".

Jacek Majchrowski to z kolei - zdaniem Gibały - "starszy pan, który startuje dlatego, bo prosili go o to koledzy, którzy boją się utraty własnych stanowisk".

"W przeciwieństwie do tych ludzi my nic nie musimy, my walczymy o nasze miasto, bo chcemy, bo zależy nam na nim. Za nami nie stoi żaden układ, żaden głos partyjny, my walczymy o lepszy Kraków, bo tak chcemy" – zaznaczył Gibała podczas konwencji wyborczej, która odbyła się w sali nad jednym z klubów przy ul. Dolnych Młynów.