Kandydatka totalnych mami Rosją

/ Comfreak

  

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Olsztyna Beata Bublewicz uważa, że konieczne jest przywrócenie małego ruchu granicznego (MRG) z Kaliningradem. Obiecuje, że gdy zostanie prezydentem Olsztyna będzie zabiegać o połączenie kolejowe między tymi miastami.

Na konferencji prasowej, którą Koalicja Obywatelska zwołała na terenie dworca zachodniego w Olsztynie, kandydatka na prezydenta Olsztyna Beata Bublewicz mówiła o potrzebie uruchomienia połączenia kolejowego między stolicami Warmii i Mazur i obwodu federacji rosyjskiej.

Jej zdaniem byłoby to polepszenie i usprawnienie współpracy na wielu polach, o czym - jak mówiła - przekonują się mieszkańcy różnych miast partnerskich.

Uczestniczący w konferencji senator PO Bogdan Klich - mający doświadczenie we "współpracy" z Rosją przy sprawie Smoleńska - ocenił, że "Warmia i Mazury to znakomity region nie tylko z uwagi na walory przyrodnicze, ale i jeden z ciekawiej rozwijających się obszarów Polski".

Z kolei wspierając Marcina Kuchcińskiego, wicemarszałka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego starającego się o mandat do sejmiku, senator Klich mówił, że ma on doświadczenie w zakresie wydawania pieniędzy unijnych.

Klich mówił, że miejsce gdzie odbywa się konferencja, czyli dworzec zachodni w Olsztynie, który jest wyremontowany i służy społeczności, "jest żywym dowodem na to, że modernizacja Polski zaczęła się przed laty i miała swoją intensywną fazę w latach 2007-15". Wówczas - jak mówił- "zostało wybudowanych, wbrew kłamstwu premiera Morawieckiego, ponad 900 kilometrów autostrad, ponad 1 tys. dróg szybkiego ruchu i reszta, idąca w setki kilometry, dróg została zmodernizowana".

Wicemarszałek Kuchciński dodał, że samorząd województwa, chcąc wspierać rozwój przygranicznych terenów, zaplanował w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury modernizację trasy kolejowej Gutkowo-Braniewo, która byłaby częścią międzynarodowego szlaku kolejowego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl