Kandydatka totalnych mami Rosją

/ Comfreak

  

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Olsztyna Beata Bublewicz uważa, że konieczne jest przywrócenie małego ruchu granicznego (MRG) z Kaliningradem. Obiecuje, że gdy zostanie prezydentem Olsztyna będzie zabiegać o połączenie kolejowe między tymi miastami.

Na konferencji prasowej, którą Koalicja Obywatelska zwołała na terenie dworca zachodniego w Olsztynie, kandydatka na prezydenta Olsztyna Beata Bublewicz mówiła o potrzebie uruchomienia połączenia kolejowego między stolicami Warmii i Mazur i obwodu federacji rosyjskiej.

Jej zdaniem byłoby to polepszenie i usprawnienie współpracy na wielu polach, o czym - jak mówiła - przekonują się mieszkańcy różnych miast partnerskich.

Uczestniczący w konferencji senator PO Bogdan Klich - mający doświadczenie we "współpracy" z Rosją przy sprawie Smoleńska - ocenił, że "Warmia i Mazury to znakomity region nie tylko z uwagi na walory przyrodnicze, ale i jeden z ciekawiej rozwijających się obszarów Polski".

Z kolei wspierając Marcina Kuchcińskiego, wicemarszałka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego starającego się o mandat do sejmiku, senator Klich mówił, że ma on doświadczenie w zakresie wydawania pieniędzy unijnych.

Klich mówił, że miejsce gdzie odbywa się konferencja, czyli dworzec zachodni w Olsztynie, który jest wyremontowany i służy społeczności, "jest żywym dowodem na to, że modernizacja Polski zaczęła się przed laty i miała swoją intensywną fazę w latach 2007-15". Wówczas - jak mówił- "zostało wybudowanych, wbrew kłamstwu premiera Morawieckiego, ponad 900 kilometrów autostrad, ponad 1 tys. dróg szybkiego ruchu i reszta, idąca w setki kilometry, dróg została zmodernizowana".

Wicemarszałek Kuchciński dodał, że samorząd województwa, chcąc wspierać rozwój przygranicznych terenów, zaplanował w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury modernizację trasy kolejowej Gutkowo-Braniewo, która byłaby częścią międzynarodowego szlaku kolejowego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polscy prokuratorzy i technicy kryminalistyczni rozpoczęli prace w Smoleńsku

/ arch.

  

W Smoleńsku przebywają dziś polscy prokuratorzy i technicy kryminalistyczni. Prokuratura Krajowa zapowiadała, że wezmą oni udział w czynnościach procesowych na terenie lotniska Smoleńsk Północny, związanych z oględzinami wraku Tu-154M.

Krótko przed godz. 9 czasu lokalnego (8 czasu polskiego) samochód z prokuratorami wjechał na teren lotniska wojskowego Smoleńsk Północny.

Jak informowała Prokuratura Krajowa, kolejny wyjazd prokuratorów do Smoleńska jest wynikiem realizacji wniosków o pomoc prawną, kierowanych przez Zespół Śledczy Nr I PK do rosyjskiej Prokuratury Generalnej. Zespół Śledczy zwracał się m.in. o przeprowadzenie dodatkowych oględzin elementów konstrukcyjnych Tu-154M.

8 maja br. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował, że zaakceptował polski wniosek o ponowne oględziny wraku Tu-154M i że pod koniec maja odbędą się "szczegółowe" oględziny "w obecności polskich przedstawicieli". Według Komitetu mają oni uzyskać dostęp m.in. do elementów konstrukcyjnych i agregatów samolotu. W tym samym komunikacie Komitet zapowiadał, że oględziny przeprowadzą śledczy i kryminolodzy rosyjscy w obecności polskich przedstawicieli, a rezultaty wszystkich działań procesowych będą przekazane polskiej stronie zgodnie z procedurami prawnymi.

Poprzednio oględzin Tu-154M polscy prokuratorzy dokonywali w Smoleńsku we wrześniu ubiegłego roku.

Wrak polskiego samolotu znajduje się na terenie lotniska wojskowego Smoleńsk Północny. Władze Rosji twierdzą, że nie mogą przekazać go Polsce, dopóki nie zakończą swojego śledztwa. Przedstawiciele polskich władz wielokrotnie poruszali w rozmowach ze stroną rosyjską sprawę zwrotu Polsce wraku Tu-154M. Kwestia ta była głównym tematem rozmów ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza 17 maja z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem.

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl