Reporter „Gazety Polskiej Codziennie” przed pogrzebem płk. Tobiasza sfotografował samochód z tablicami i oznaczeniami korpusu dyplomatycznego, który przybył na uroczystości pogrzebowe.

Na pogrzebie płk. Leszka Tobiasza pojawiło się wielu żołnierzy WSI, a także... rosyjscy „dyplomaci”. Reporter „Codziennej” sfotografował samochód, którym na uroczystości pogrzebowe przybyli Rosjanie.

Z ustaleń reportera „Codziennej” wynika, że czarna KIA Sportage z przyciemnianymi szybami to samochód polskiej ambasady w Moskwie z rejestracją i oznaczeniami korpusu dyplomatycznego. Poza polskimi dyplomatami, na pogrzeb płk. Tobiasza przyjechali także Rosjanie.

W sprawie śmierci funkcjonariusza Wojskowych Służb Informacyjnych płk. Leszka Tobiasza prokuratura prowadzi śledztwo. Z ustaleń „Gazety Polskiej Codziennie” wynika, że swoimi zeznaniami płk. Tobiasz mógł pogrążyć prezydenta Komorowskiego.

(fot. Kwarc)

(fot. Kwarc)

Płk Tobiasz zmarł podczas imprezy integracyjnej w Zwoleniu w nocy z 10 na 11 lutego.

- Płk Leszek Tobiasz był w Zwoleniu na imprezie integracyjnej pracowników Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Kilkadziesiąt osób przyjechało autokarem rano. Po obiedzie uczestnicy imprezy pojechali do Kazimierza na wycieczkę. Wieczorem, po powrocie, rozpoczęła się zabawa karnawałowa, która trwała do późnej nocy. Według relacji świadków ok. godz. 23:40 płk Leszek Tobiasz podczas tańca z partnerką nagle upadł, uderzył głową o parkiet i stracił przytomność.

– Na miejsce zostali wezwani lekarz i policja. Mimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować –
czytamy w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Pierwszy o śmierci płk. Leszka Tobiasza poinformował portal Niezależna.pl.

Więcej na temat tajemniczej śmierci płk. Leszka Tobiasza w dzisiejszym numerze „Gazety Polskiej Codziennie”