Fałszywi krewni i znajomi

  

Prokuratura prowadzi coraz więcej śledztw dotyczących powoływania się na wpływy w administracji państwowej i spółkach skarbu państwa. Dla niektórych to bowiem sposób na zarobienie sporych i łatwych pieniędzy. Niektórzy prawnicy czy biznesmeni powołują się więc na potęgę niemal na wszystkich: premiera, prezydenta, ministrów, prezesów kluczowych spółek, sędziów, a nawet… szefów prokuratury.

Przedstawiają ich jako swoich przyjaciół czy kumpli od kieliszka, z którymi są rzekomo w stanie wszystko załatwić. Choć „powoływanie się” często nie ma żadnego oparcia w rzeczywistości, śledczy sprawdzają każdy przypadek. Takie śledztwa nie są jednak łatwe – w niektórych przypadkach koronnym dowodem są nagrania, a w innych zeznania osób, które słyszały, jak „powoływano się na wpływy” i często wszystko rozbija się o użycie pojedynczych słów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl