Odsłonięto pomnik powstań śląskich

/ Jan Grab

Dzisiaj, na stulecie niepodległości, w Sośnicowicach odsłonięto monument upamiętniający trzy powstania śląskie. Monument został poświęcony.

Przez wiele lat na niewielkim skwerku w środku miasta stał obelisk, który staraniem burmistrz Ewy Waliczek został w ostatnim czasie odrestaurowany i uwidoczniony. Dzisiaj doczekał się odsłonięcia.

Uroczystość uświetniła prowadzona przez Ryszarda Buczka Górnicza Orkiestra Dęta KWK „Sośnica” pod dyrygenturą prof. Lesława Podolskiego. Kompanię reprezentacyjną wystawiła Jednostka Wojsk Specjalnych AGAT z Gliwic. Przybył też poczet sztandarowy z Pruszkowa z Komendą Główną Strzelców Rzeczypospolitej oraz liczne stowarzyszenia i goście, w tym też delegacja Gliwickiego Klubu "Gazety Polskiej".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl